Dlaczego Pąki Stają Się Fioletowe?

Opublikowane przez Mirena Walczak w dniu


świeże nasiona marihuany

Jeśli regularnie korzystasz z marihuany, prawdopodobnie spotkałeś się już wcześniej z fioletowym ziołem. Fioletowe odmiany przyciągnęły uwagę palaczy nie tylko ze względu na piękne odcienie, ale także pozornie bogate doznania, jakie dostarczają. W tym artykule omówiono niektóre mity otaczające fioletowe pąki i odkryto prawdziwe powody, dla których rośliny konopi mogą wykazywać taką wspaniałość.

Mity o fioletowych odmianach marihuany

Ludzie wymyślili różne rzeczy, jeśli chodzi o temat fioletowego zioła. Od pozbawiania roślin składników odżywczych po wywoływanie ekstremalnego zimna, hodowcy próbowali wielu technik, aby zachęcić ich pąki do zmiany koloru na fioletowy.

Być może zastanawiałeś się, dlaczego rośliny konopi mają fioletowe kolory i słyszałeś, co następuje:

Mit 1 Stres powoduje, że roślina konopi zmienia kolor na fioletowy.
Mit 2 Płukanie lodowatą wodą sprawia, że marihuana staje się fioletowa.
Mit 3 Fioletowa marihuana posiada większą moc.
Mit 4 Fioletowe zioło usypia

W niektórych przypadkach teorie mogą być prawdziwe, ale istnieją pewne fakty dotyczące pigmentów roślin, których nie można zignorować.

Dlaczego marihuana zmienia kolor na fioletowy?

Teraz mamy już za sobą mity, przyjrzyjmy się udowodnionym przyczynom fioletowych pigmentów w roślinach. Reakcja jest podobna do sposobu, w jaki liście w przyrodzie zmieniają się jesienią. Rośliny robią to głównie ze względu na zmiany światła i temperatury w ciągu roku.

Mniejsza fotosynteza w zimie oznacza mniejszą produkcję chlorofilu i ostatecznie zanika typowy zielony kolor. Pozwala to na rozwój innych związków, co z kolei wpływa na odcień. W zależności od rodzaju rośliny może pojawić się cała gama różnych barwników.

Chlorofil

Chlorofil to zielony pigment w konopiach indyjskich, który pomaga w absorpcji światła. To, ile chlorofilu może wytworzyć roślina konopi, zależy od jej genetyki. Chociaż chlorofil niekoniecznie jest przyczyną fioletowych pigmentów, odgrywa rolę w zmianie koloru rośliny konopi. Wraz ze spadkiem temperatury i dojrzewaniem rośliny fotosynteza spowalnia, a zapotrzebowanie na chlorofil maleje. To dlatego większość roślin konopi, które są prawie gotowe do zbioru, traci większość swojego zielonego koloru.

Antocyjany

Antocyjany stanowią część większej grupy flawonoidów. Flawonoidy są podobne do terpenów, ale służą innym celom. Można je znaleźć w wielu rodzajach roślin, w tym w wielu owocach i warzywach, i mogą wyrażać szerokie spektrum imponujących kolorów.

Konopie indyjskie, które zawierają antocyjany, zmieniają kolor na fioletowy, gdy robi się zimniej. Obecność antocyjanów może być wystarczająco wysoka, aby rośliny miały głęboki błękit lub fiolet przez cały okres dojrzałości, na przykład w przypadku jagód lub bakłażana. Badania wykazały, że antocyjany mają właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne.

Flawonoidy, a przede wszystkim antocyjany, są odpowiedzialne za czerwone, niebieskie lub fioletowe zabarwienie niektórych roślin w miarę ich dojrzewania. Bez nich jest mało prawdopodobne, aby kwiaty mogły zmienić kolor na fioletowy, nawet jeśli środowisko zachęca do tego roślinę.

Odmiana/ genetyka

Wspomnieliśmy już, w jaki sposób genetyka może określić, czy roślina konopi może zmienić kolor na fioletowy, czy nie. Niektóre odmiany mają naturalnie wysoki poziom antocyjanów i dlatego wykazują bardziej purpurowe odcienie, gdy warunki są na ich korzyść.

Antocyjany są obecne w niektórych odmianach konopi, ale nie we wszystkich. Rośliny konopi, które są genetycznie zdeterminowane do wytwarzania antocyjanów, łatwiej zmienią kolor na fioletowy w szczepie, który nie wytwarza tak silnej pigmentacji.

Być może dlatego odmiany Indica częściej stają się fioletowe niż Sativy. Indica również pochodzi z chłodniejszego klimatu, więc poziom antocyjanów jest zwykle wyższy.

Odmiany, które posiadają fioletowe tendencje:

• Granddaddy Purp
• Blackberry
• Purple Haze.

Środowisko

Genetyka przygotowała grunt dla rośliny konopi, ale jej prawdziwe kolory mogą się nie ujawnić, dopóki warunki nie zasygnalizują im dokonania zmiany. Kiedy temperatury w nocy spadają, fioletowe odcienie zaczynają się pojawiać, gdy występuje obecność antocyjanów.

Niskie temperatury sprzyjają rozwojowi antocyjanów

Właściwe środowisko pozwala roślinom konopi prowadzić zdrowe życie. Jako roślina jednoroczna, konopie fotoperiodyczne mają naturalnie jeden cykl w ciągu roku. Pory roku zmieniają się i wskazują, kiedy powinny zachodzić określone procesy metaboliczne. Pora roku wpłynie również na temperaturę w pomieszczeniu, więc możesz zauważyć, że rośliny łatwiej stają się fioletowe, gdy uprawiasz je zimą.

Czy rośliny konopi mogą rosnąć zimą?

Gdy robi się chłodniej, ciemnienie liści na roślinie konopi może być postrzegane jako rodzaj mechanizmu przetrwania. Ciemniejsze pigmenty łatwiej pochłaniają i zatrzymują ciepło. Uważa się również, że roślina konopi robi to częściowo jako ostatni impuls do oszczędzania energii i prawdopodobnie łączenia się w pary przed zimą.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl