W Jaki Sposób Marihuana Zwiększa Kreatywność?

Opublikowane przez Mirena Walczak w dniu


świeże nasiona marihuany

Odkąd pamiętamy, konopie indyjskie i sztuka były ze sobą powiązane Ile razy paliłeś jointa i poczułeś chęć namalowania czegoś, a może nawet zagrania na jakimś instrumencie? A co z filmami i serialami lub muzeami? Podsumowując, możemy potwierdzić, że marihuana rzeczywiście zwiększa kreatywność. Ale jak dokładnie się to dzieje?

1. Kreatywność.

Na początek zobaczmy, co możemy uznać za kreatywność. W słowniku kreatywność definiuje się jako skłonność do tworzenia lub rozpoznawania pomysłów, alternatyw lub możliwości, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemów, zapewnić rozrywkę sobie i/lub innym.

Ponadto, zgodnie z definicją Cambridge, kreatywność to zdolność do tworzenia lub wykorzystywania oryginalnych i nietypowych pomysłów. Amerykański psycholog dr Ellis Paul Torrance stworzył jednak bardziej złożoną definicję, która może być nieco dokładniejsza.

„Kreatywność to proces uwrażliwiania się na problemy, braki, luki w wiedzy, brakujące elementy, dysharmonie itp.; identyfikowanie trudności; szukanie rozwiązań, domysły lub formułowanie hipotez na temat braków: testowanie hipotez oraz modyfikowanie ich i ponowne testowanie.”

Jednak kreatywność jest tak subiektywna, że jej definicja może się różnić w zależności od osoby, bo co tak naprawdę nauka lub definicje książkowe wiedzą o kreatywności?

2. Marihuana, kreatywność i funkcjonowanie mózgu.

Nauka odkryła, że częścią mózgu związaną z kreatywnością jest kora czołowa, ponieważ to właśnie ta część mózgu odpowiada za podstawowe procesy poznawcze związane z kreatywnością:

• Pamięć robocza: jest to system pamięci w naszym mózgu o ograniczonej pojemności, odpowiedzialny za zapamiętywanie rzeczy w krótkim okresie, przetwarzanie i manipulowanie informacjami;
• Abstrakcja: jest to proces myślowy charakteryzujący się zdolnością adaptacji i elastycznością. Abstrakcja odnosi się do bardziej niedefiniowalnej strony życia. Rozważa myśli, które nie są do końca konkretne lub konkretne przedmioty, może obejmować koncepcje lub uczucia;
• Planowanie: zestaw funkcji mózgu niezbędnych do kontrolowania zachowania. Ta część jest potrzebna, aby pomysł nabrał formalności i zbliżył się do osiągnięcia ostatecznego celu.
• Elastyczność poznawcza: to zdolność łatwego przełączania się pomiędzy myśleniem o dwóch zupełnie różnych koncepcjach, myślenia o różnych koncepcjach w tym samym czasie, a nawet znajdowania powiązania między koncepcjami zupełnie niezwiązanymi ze sobą.

Ze względu na to, że marihuana zwiększa przepływ krwi w płacie czołowym, ta część staje się z kolei bardziej aktywna, co w niektórych przypadkach oznacza zwiększoną kreatywność. W rzeczywistości badanie przeprowadzone w 1993 roku mogło faktycznie wykazać, że przepływ krwi w mózgu (CBF) rzeczywiście wzrasta, gdy dana osoba spożywa marihuanę.
W badaniu stwierdzono, że gdy porównuje się dwie osoby o wysokiej i niskiej kreatywności, choć naszym zdaniem jest to całkowicie subiektywne, pierwsza z nich ma zarówno wyższą wyjściową aktywność płata czołowego, jak i szerszy wyrostek czołowy podczas wykonywania zadań, które wymagają angażowania kreatywności. Działalność ta stymuluje twórczość w dwóch przypadkach.

W pierwszej kolejności aktywuje obszar otaczający jądro półleżące w mózgu, które jest częścią mózgu najbardziej znaną z udziału w obwodzie nagrody, pełniąc rolę mediatora nagrody. Po drugie, to właśnie w płacie czołowym zachodzi zjawisko twórczego myślenia dywergencyjnego, a co za tym idzie – kreatywności.

Podsumowanie

Tak więc, chociaż wszyscy wierzymy, że marihuana zwiększa kreatywność i rzeczywiście tak jest, działa ona tylko w niższych dawkach. Jeśli więc chcesz użyć zioła jako przyjaciela do tworzenia, zdecydowanie to zrób, ale pamiętaj, że jej nadmiar może spowodować nieproduktywność.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl