Dlaczego Marihuana Wywołuje Śmiech?

Opublikowane przez Mirena Walczak w dniu


świeże nasiona marihuany

Czy spotkałeś kiedyś osobę, która nigdy nie zażywała marihuany, a która z ciekawością zapytała Cię, co dokładnie czujesz, gdy jesteś na haju? Jeśli tak, być może zauważyłeś, jak niezwykle trudno jest wyrazić słowami, jak to jest być na haju, nie brzmiąc przy tym odrobinę dziwnie.

Kiedy próbujemy przeszukać Internet w poszukiwaniu bardziej formalnych odpowiedzi na te pytania, możemy natknąć się na wyniki, które nie są do końca prawdziwe, na przykład to, że marihuana może powodować lenistwo. Jest jednak jeden efekt konopi indyjskich, który jest niezaprzeczalny: marihuana nas rozśmiesza.

No dobrze, wiemy, że marihuana nas rozśmiesza, nikt tego nie kwestionuje, ale jaki jest powód tego śmiechu? Dlaczego częściej chichoczemy, kiedy palimy trawkę?

1. Po pierwsze – dlaczego w ogóle się śmiejemy?

Aby zrozumieć, dlaczego marihuana nas rozśmiesza, czy nie powinniśmy przede wszystkim zrozumieć, dlaczego w ogóle się śmiejemy? Wydaje się, że śmiech zawsze był częścią naszej historii i ewolucji jako istot ludzkich. Tak jak zwierzęta instynktownie pokazują zęby i jęczą, aby chronić swoje pożywienie, lub machają ogonem, aby wyrazić komfort i szczęście, tak samo dzieje się z nami – uśmiechamy się lub śmiejemy. Śmiech jest formą komunikacji niewerbalnej i choć może to zabrzmieć zaskakująco, nie dotyczy wyłącznie ludzi. Istnieją dowody na to, że inne zwierzęta w królestwie zwierząt również się śmieją, od naczelnych po gryzonie aż po ludzi.

W królestwie zwierząt pokazywanie zębów jest oznaką pewności siebie, zwierzęta robią to, gdy muszą odstraszyć drapieżniki, dlatego śmiech można również powiązać z podświadomą reakcją poczucia komfortu i bezpieczeństwa.

2. Marihuana relaksuje umysł.

Jeśli kiedykolwiek paliłeś jointa, być może zauważyłeś, jak szybko zmienia nas to niemal w komików stand-upowych, zwłaszcza gdy jesteśmy sami. Nikt nie potrafi nas rozśmieszyć bardziej niż nasze własne ja, podczas wykonywania codziennych zadań. Dzieje się tak, ponieważ marihuana wyzwala rodzaj oderwanego stanu umysłu, w którym postrzegamy świat w zmieniony sposób, gdy jesteśmy pod jej wpływem.

Śmiech zachodzi w części mózgu zwanej częścią podkorową, która jest odpowiedzialna za podstawowe zachowania, takie jak oddychanie i kontrolowanie podstawowych odruchów. Oznacza to, że śmiech jest częścią podstaw ludzkiej działalności, dlatego nie możemy go świadomie kontrolować, tak jak oddychania – nie myślimy przecież aktywnie o oddychaniu.

A ponieważ kiedy jesteśmy pod wpływem marihuany, pozwalamy naszemu mózgowi jeszcze bardziej się zrelaksować, to tak, jakbyśmy wskoczyli na autostradę śmiechu. Kiedy prawa półkula mózgu, w której odbywa się interpretacja sztuki i humoru, wyczuje zwiększony przepływ krwi spowodowany spożyciem konopi indyjskich, to tak, jakby otrzymała dodatkową pomoc w śmiechu. Prawa półkula jest znana z tego, że jest kreatywną stroną mózgu, co wyjaśnia, dlaczego możemy odczuwać dodatkową inspirację lub chichotać, gdy jesteśmy na haju.

2. Marihuana poprawia nastrój.

Innym możliwym wyjaśnieniem, dlaczego marihuana nas rozśmiesza jest jej zdolność do poprawiania nastroju u większości osób, które jej używają. Ile razy miałeś dość ciężki dzień lub po prostu okropny nastrój i zauważyłeś, jak wyraźnie poprawił się po wypaleniu jointa?

Euforia jest jednym z najczęstszych efektów wywołanych hajem po marihuanie i to właśnie ta euforia jest zwykle kojarzona z zabawą i dobrymi chwilami. Dzieje się tak dlatego, że substancje poprawiające nastrój, podobnie jak marihuana, powodują uwalnianie dopaminy w mózgu.

Dopamina, znana również jako hormon szczęścia, jest wywoływana przez te substancje, ćwiczenia lub na przykład realizację trudnych celów, a kiedy uwalniamy te neuroprzekaźniki, nasz mózg natychmiast otrzymuje sygnał, aby czuć się dobrze. Dlatego logiczne jest, że w tym stanie satysfakcji i dobrych uczuć jesteśmy bardziej chętni i otwarci na śmiech. A ponieważ trawka rzeczywiście wyzwala produkcję dopaminy, jest to kolejny powód, dla którego śmiejemy się, gdy jesteśmy na haju.

4. Leczenie depresji.

Jeśli wiemy, że marihuana może skutecznie poprawić nastrój poprzez promowanie zwiększonego poziomu dopaminy, moglibyśmy wówczas założyć, że konopie indyjskie mogą być alternatywną metodą leczenia pacjentów zmagających się z depresją.
Wykazano, że stymulując układ endokannabinoidowy, marihuana łagodzi objawy depresji w podobny sposób, jak robi to wiele leków przeciwdepresyjnych, z tą różnicą, że nie trzeba jej zażywać codziennie.

Poza tym marihuana pomija wiele negatywnych skutków ubocznych często powodowanych przez te leki przeciwdepresyjne, takich jak bezsenność, zmęczenie i zaburzenia seksualne. Wystarczy odpowiednia odmiana oraz dawka, aby pacjent mógł uzyskać większy obiektywizm i spokój ducha w sytuacjach, które zwykle są stresujące.

5. Naukowe wyjaśnienie dlaczego marihuana nas rozśmiesza.

Kannabinoidy obecne w marihuanie, zwłaszcza THC, zmieniają nastrój poprzez aktywację receptorów w układzie endokannabinoidowym, który między innymi odpowiada za kontrolowanie nastroju.

Dlatego też, ponieważ marihuana poprawia nastrój, śmiech jest kolejnym krokiem w łańcuchu. Wszystko, co jest choć odrobinę zabawne lub na normalnym poziomie, będzie prawdopodobnie zabawne, gdy będziesz na haju, ponieważ masz predyspozycję do śmiechu.

6. Śmiech jest zaraźliwy!

Podobnie jak ziewanie, ale także wiele emocji, śmiech i uśmiech są zaraźliwe. Czy nie zdarza się Wam, że gdy bliska Wam osoba ma zły humor, wam również się on udziela?

Cóż, to samo dzieje się w odwrotnym przypadku. Ile razy wybuchłeś śmiechem, nie znając prawdziwego powodu, ale dlatego, że śmiech drugiej osoby po prostu cię rozśmieszył? Biorąc pod uwagę, że marihuana wywołuje śmiech z powodów, które wymieniliśmy powyżej, poza tym, że jej spożywanie jest zwykle zajęciem grupowym, łatwo jest dzielić się śmiechem z przyjaciółmi, gdy wszyscy jesteście razem na haju.

Podsumowanie

Konopie indyjskie to roślina, która przynosi nam, ludziom, wiele korzyści, nawet w aspektach medycznych, jednak żadna z tych korzyści nigdy nie przewyższy radości i śmiechu, jakie nam daje.
Nie ma lepszego uczucia niż śmiech sam ze sobą lub z przyjaciółmi, gdy jesteś na haju.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl