Czechy Współpracują z Niemcami w Celu Legalizacji Marihuany

Opublikowane przez Mirena Walczak w dniu


świeże nasiona marihuany

Republika Czeska będzie współpracować z Niemcami, aby opracować kwestie legalizacji konopi indyjskich.

„Jesteśmy w kontakcie z naszymi niemieckimi kolegami i wielokrotnie potwierdzaliśmy, że chcemy z nimi koordynować, konsultując nasze propozycje”.

Republika Czeska idzie w ślady Niemiec, jeśli chodzi o rekreacyjną marihuanę.

Forbes donosi, że oczekuje się, że kraj ten wkrótce zalegalizuje konopie indyjskie i skoordynuje z Niemcami plan udostępniania danych i uczynienia przejścia prawnego tak płynnym, jak to tylko możliwe.

Kraj podobno przygotowuje obecnie projekt ustawy, który ma zostać przedstawiony w marcu 2023 roku. Pomysł polega na tym, aby legalizacja weszła w życie w styczniu 2024 roku.

„Jesteśmy w kontakcie z naszymi niemieckimi kolegami i wielokrotnie potwierdzaliśmy, że chcemy koordynować, konsultując się nawzajem w sprawie naszych propozycji” – napisał na Facebooku Jindřich Vobořil, czeski komisarz ds. narkotyków.

„Moi koledzy w Niemczech mówią o dozwolonych ilościach marihuany i nie posiadają jeszcze klubów konopnych, które my przewidujemy. Z pewnością chcę wprowadzić kluby konopne. Ten model wydaje mi się bardzo przydatny, przynajmniej przez pierwsze kilka lat legalizacji” – napisał dalej Vobořil.

Chociaż Republika Czeska nie zalegalizowała marihuany, jest uważana za jeden z bardziej postępowych krajów w Europie, jeśli chodzi o przepisy dotyczące marihuany.

Na przykład w 2010 r. kraj zdekryminalizował posiadanie konopi indyjskich, a w 2013 roku zalegalizował narkotyk do użytku medycznego.

Republika Czeska uprawia również konopie z jednym procentem THC do celów przemysłowych; inne kraje w Unii Europejskiej, które zezwalają na tę uprawę, mają znacznie niższe limity dla THC.

Oczekuje się, że legalizacja rekreacyjnej marihuany prawdopodobnie przyniesie pewne dochody, biorąc pod uwagę stosunkowo luźniejsze podejście kraju do narkotyków, a obywatele prawdopodobnie bezproblemowo przyjmą tę zmianę.

Według Vobořil, marihuana będzie dostępna do zakupu w licencjonowanych aptekach i przychodniach. Gminy również odegrają znaczącą rolę w tym rodzącym się planie dotyczącym konopi indyjskich, mając wybór, czy zezwolić na sprzedaż konopi indyjskich na swoim obszarze, czy też jej zakazać.

Komisarz mówił również o znaczeniu zapobiegania paleniu, co oznacza, że ​​rząd może zachęcać i promować inne formy konsumpcji konopi indyjskich.

Jesienią tego roku Niemcy ogłosiły, że legalizują marihuanę. Projekt ustawy przewiduje umożliwienie dorosłym kupowania marihuany w aptekach i sklepach specjalistycznych, takich jak kawiarnie. Ponadto konopie indyjskie będą produkowane w kraju, co pozwoli uniknąć konfliktów międzynarodowych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl