Cenne Wskazówki Uprawy Fioletowej Konopi

Opublikowane przez Oliwia Karczewska w dniu


świeże nasiona marihuany

Uprawa w końcu zakończyła się a hodowca marzący o zbieraniu dużych, fioletowych pąków uginających się pod ich ciężarem. Ale co dokładnie możesz zrobić, aby zmienić kolor swojego zioła? Jeśli chcesz wyhodować różowe, czerwone lub fioletowe pąki, musisz wybrać odpowiednią genetykę!

Fioletowa odmiana konopi to prawdziwa przyjemność dla oczu. I chociaż w Internecie krąży wiele plotek o tym, jak uprawiać fioletową marihuanę w domu, tak naprawdę istnieją tylko dwie zmienne, którymi możesz manipulować kolorem swojego zioła. Tendencja do zmiany kolorów jest prawie w 100% zdeterminowana przez szczep, genetykę, więc nie możesz zmusić żadnej rośliny do produkcji kolorowych pąków, gdyż wszystkie rośliny mają naturalnie występujące pigmenty. Możesz jednak kupić nasiona odmian, które naturalnie zmieniają intensywne kolory, i istnieją sztuczki, aby zmaksymalizować ich genetykę i wydobyć kolory pąków.

Przede wszystkim dominującym pigmentem w większości roślin jest chlorofil, który oprócz wspomagania fotosyntezy roślin nadaje im także zielony kolor. Jednak rośliny mają również wiele innych aktywnych pigmentów, w tym karotenoidy i antocyjany. W przypadku braku chlorofilu rośliny mogą używać pigmentów, takich jak antocyjany, do pochłaniania światła słonecznego i fotosyntezy. W przeciwieństwie do chlorofilu, antocyjany naturalnie pochłaniają wszystkie długości fal słońca z wyjątkiem widma indygo, co nadaje roślinom ich purpurowy kolor. W związku z tym fioletowe rośliny konopi uzyskują swój kolor, ponieważ dominującym pigmentem w ich liściach i kwiatach są antocyjany, a nie chlorofil.

Są cztery główne części rośliny konopi, które mogą zmienić kolor na fioletowy:

Liście wachlarz i liście cukrowe rośliny konopi indyjskich mogą również zmienić kolor na fioletowy. Jednak zazwyczaj nie będą one miały dużego wpływu na ostateczny kolor pąków, ponieważ prawdopodobnie przycinasz większość liści podczas pracy po zbiorach.

Trichomy to małe kryształki, które pokrywają twoje pąki. Chociaż zwykle zaczynają być przezroczyste i stają się nieprzezroczyste, a później bursztynowe, mogą również zmienić kolor na fioletowy.

Kielichy to małe strąki, które tworzą twoje pąki. Kwiaty konopi są w rzeczywistości złożone z setek małych kielichów ułożonych jeden na drugim. Gdy kwiaty dojrzewają, kielichy otwierają się i odsłaniają słupki, które są przeznaczone do łapania pyłku z męskich roślin konopi.

Słupki to cienkie włoski, które wyskakują z pąków, informując, że są żeńskie. Słupki na ogół mają kremowo-biały kolor i zmieniają kolor na pomarańczowy, czerwony, brązowy w miarę dojrzewania roślin. Jednak możliwe jest, że słupki rośliny zmieniają kolor na różowy lub purpurowy, a kolor ten pozostanie po zbiorze, wysuszeniu i wyleczeniu pąków.

Spora część hodowców mylnie uważa, że najlepszym sposobem na zmianę koloru konopi na purpurowy jest pozbawienia roślin tlenu. Lecz, pozbawienie roślin tlenu, dwutlenku węgla lub innego gazu nie zwiększy szans na zebranie fioletowych pąków. Karmienie roślin większą ilością azotu również nie zmieni koloru roślin, przynajmniej nie przesadzisz i nie spalisz ich do chrupiącego brązu. Co nie którzy używają również barwników spożywczych do barwienia swoich roślin. I chociaż może to zadziałać, zdecydowanie nie zalecamy praktykowania takiego sposobu . Wreszcie, zmiana cyklu świetlnego rośliny, harmonogramu podlewania lub podłoża uprawowego również nie zwiększy jej szans na fioletowe zabarwienie.

Poszukaj odpowiedniej genetyki

Rozejrzyj się za fioletowymi odmianami, gdyż one zostały specjalnie wyhodowane. Tu akurat największy wpływ będzie miała genetyka. Tak więc, jeśli chcesz uprawiać fioletowe konopie bez względu na ich wyjątkowy kolor. Pamiętaj, że po przycięciu pąki stracą trochę koloru, więc wybierz odmiany o najbardziej intensywnej fioletowej pigmentacji, jaką możesz znaleźć.

Jeśli chciał byś kupić dobre genetyki fioletowych odmian, to Polecamy Ci sprawdzić ofertę sklepu internetowego www.thc-thc.com. Znajdziesz w nim wiele fioletowych szczepów. Wystarczy że na stronie tego sklepu w wyszukiwarce produktów wpiszesz słowo: Purple, a od razu wyświetli Ci się to czego szukasz.

Dostosowanie temperatury

Możesz niecierpliwie patrzeć, natomiast z pewnością się doczekasz kiedy twoje rośliny staną się fioletowe, zwykle dzieje się to dopiero po zakończeniu wzrostu wegetatywnego i rozpoczęciu kwitnienia. Gdy rośliny wejdą w fazę kwitnienia, spróbuj obniżyć nocne temperatury. Niższe temperatury powodują rozkład chlorofilu i mogą zachęcić rośliny do produkcji większej ilości antocyjanów. Najlepszą temperaturą w dzień i w nocy jest pomiędzy 10–15 ° C.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl