Co to Są Nasiona Marihuany Półautomaty?

Opublikowane przez Paweł Karaś w dniu


świeże nasiona marihuany

Nasiona marihuany półautomaty to tak naprawdę nasiona fast version, gdyż taka jest ich prawidłowa nazwa. Fast version to nowe specyficzne szczepy konopi z szybko rosnącymi wersjami pewnych popularnych roślin, przeznaczonych na zimne klimaty. Linia ta stanowi połączenie siły działania o wysokiej ekspozycji z szybkim wzrostem automatycznie kwitnących odmian konopi indyjskich. Wynikiem czego jest szybka odmiana feminizowana o wysokim czasie ekspozycji, zawierająca sporą ilość cannabinoidów w zbiorach.

Automaty i półautomaty – czym są?

Automatycznie kwitnące odmiany rośliny znane są na rynku już od około 10 lat i można je dostać w wielu sklepach internetowych takich jak SeedBay. W tym czasie zyskały uznanie hodowców z całego świata. Ich dużą zaletą jest przede wszystkim prostota uprawy oraz łatwa dostępność, przez co zyskały one tak ogromną popularność. Automaty marihuany spotkać można także pod nazwą autoflowering. Kwitną one niezależnie od tego, na jak długi czas miały dostęp do światła sztucznego czy słonecznego. Warto pamiętać, że jeśli chodzi o tradycyjne odmiany, na ich wzrost wpływa czas, przez jaki rośliny były oświetlane. Nasiona automatów kwitną po około 2-3 tygodniach, nie oddziałuje na nie w żaden sposób długość dnia czy nocy. Nie potrzebna jest również manipulacja cyklami oświetlenia między wzrostem a kwitnieniem. Przeważnie poleca się wykorzystanie 3 cyklów światła na dobę (18/6, 20/4, albo 24/0), pierwsza liczba dotyka ilości godzin naświetlenia. Przeważnie automaty marihuany charakteryzują się niską wysokością, natomiast do uzyskania pełnej dojrzałości potrzebują od 8 do 11 tygodni. Dosyć rzadko formują zbite topy. Ich wymiary są niewielkie, dzięki czemu dają więcej możliwości, co do ich uprawy i są bardziej uniwersalne. Półautomaty powstają dzięki skrzyżowaniu obu roślin czyli tych kwitnących automatycznie z tymi, którym całkowity rozwój możliwy jest w przypadku wystąpienia określonego fotoperiodu. Dzięki takiemu połączeniu, nasiona półautomatyczne szybciej dojrzewają i łączą w sobie najlepsze cechy obu rodzajów nasion. Z nasion półautomatycznych można wyhodować najpopularniejsze odmiany marihuany i to w krótkim czasie. Ponadto są one bardziej odporne na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, sprawdzają się więc również w chłodniejszym klimacie.

Półautomatyczne nasiona marihuany – charakterystyka

Półautomatyczne nasiona konopi indyjskich odznaczają się widoczną rozbudową kwiatu głównego w czasie kwitnienia. Odmiany należące do półautomatycznych są więc różnorodne, natomiast ich zbiory w przypadku danej odmiany trwają długo. Półautomaty tworzą aż 3 fenotypu roślin marihuany, różniące się od siebie pewnymi elementami. Rośliny dziedziczące pełni autokwitnięcie przypominają odmiany całkowicie automatyczne, zarówno biorąc pod uwagę ich wygląd, jak i rozwijanie się. Ich cechą charakterystyczną jest rozbudowany kwiat główny z satelitami kwiatów wokoło. Fenotyp tego rodzaju dojrzewa przeważnie po około 60-70 dniach od momentu zasadzenia. Oprócz tego roślina gotowa jest do zbiorów, kiedy pozostałe odmiany nie ukazały nawet swojej płci. Po wykorzystaniu lamp średnio po 18-24 godziny na dobę, fenotyp automatyczny rozpoczyna kwitnienie po ok. 21-28 dniach, a więc uzyskuje się o wiele szybciej zbiory. Hybrydy konopi indyjskich, które dziedziczą w połowie specyfikę roślin automatycznych, a w drugiej połowie nasion tradycyjnych nie posiadają autokwitnienia. Czas dojrzewania ich jednak skraca się. W roślinie pojawia się jeszcze jedna zmiana, gdyż kwiat główny ulega zwiększeniu, a bocznych gałęzi jest o wiele mniej, aniżeli w oryginale. Liście wyglądają jak forma pośrednia między automatami, a odmianami wrażliwymi na fotoperiod. Fenotyp dziedziczący sporą część naturalnej odmiany wyróżnia się sporą ilością gałęzi bocznych i większymi odległościami międzywęzłowymi. Czas kwitnięcie rośliny jest trochę zredukowany do ok. 5-6 tygodni, a roślina marihuany zachowuje wrażliwość na fotoperiod. Oprócz tego konopie indyjskie przypominają swoją naturalną odmianę, różniąc się jedynie kształtem liści i swoją wysokością oraz cechami takimi jak: moc, aromat i smak.

Hodowcy coraz częściej doceniają specyfikę odmian półautomatycznych. Są one chętnie wybierane zwłaszcza ze względu na to, że szybciej kwitną, a co za tym idzie, osoby je uprawiające mogą nieco wcześniej cieszyć się efektami swojej pracy. Nasiona półautomatyczne stanowią więc połączenie zalet obu odmian. Są one doskonałą propozycję dla hodowców, nie przekonanych do całkowitych automatów, którym zależy na odmianie pełno sezonowej, ale także na skróceniu czasu kwitnięcia. Nasiona półautomatyczne są więc rozwiązanie pośrednim, zyskującym coraz to większe zainteresowanie.


1 komentarz

blogercannabis · 23 października 2021 o 20:50

Nie zgodzę się z definicją pół automatów zawartych w tym artykule. Mianowicie odmiany na które mówi się półautomaty, to normalne odmiany pełno sezonowe. Fachowo fotoperiodyczne, tutaj macie link co to znaczy https://thc-thc.com/co-to-jest-fotoperiodyzm/ A więc szczepy półautomatyczne, czyli fast version nie mają nic wspólnego z odmianami autofloweringowymi, nie zaczynają one kwitnąć niezależnie od cyklu dnia i nocy tak jak autofloweringi. Jeśli spotkacie się z nasionami nazwanymi półauto i wyrosną wam z nich w 50%-tach automaty a w 50%-tach rośliny pełno sezonowe, to znaczy że ktoś tej odmiany po prostu nie ustabilizował do końca. Ze wszystkich nasion mają wam wyrosnąć rośliny pełno sezonowe z tym że mają one zacząć szybciej kwitnąć od zwykłych pełnosezonówek o około miesiąc czasu.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl