Kiedy Przestać Podlewać Rośliny Marihuany?

Opublikowane przez Mirena Walczak w dniu


świeże nasiona marihuany

Jeśli opanujesz sztukę podlewania roślin, możesz zrobić praktycznie wszystko. Przed zbiorami ważne jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo przygotować rośliny do nawożenia, kiedy przerwać nawożenie, kiedy rozpocząć przepłukiwanie i kiedy zakończyć podlewanie przed zbiorami. Zrozumienie tych procesów zaowocuje dużymi i jasnymi pąkami, co, miejmy nadzieję, pozwoli uniknąć łamliwych i spalonych liści podczas zbiorów.

Ilość wody, którą zużywamy, kiedy ją używamy i kiedy przestajemy jej używać, jest jednym z najważniejszych elementów uprawy marihuany. W poniższej sekcji omówimy podstawy każdego procesu aż do zbiorów.

Jak przygotować rośliny marihuany do zbioru?

Dobrze zorganizowane zbiory wstępne mogą zaoszczędzić czas i poprawić jakość pąków. Warto inwestować już na etapie planowania. Należy pamiętać, że szczytowy czas zbiorów przypada na 5-7 dni po zaprzestaniu podlewania. Gdy przejdziemy od fazy kwitnienia do zbiorów, pąki zaczną dojrzewać, a stare liście zaczną odbarwiać się i opadać. Jest to część procesu i wskazuje, że roślina jest prawie gotowa do zbiorów. Przycinając i usuwając stare i martwe liście, zasadniczo dajesz im więcej energii, aby mogła skupić się na dojrzewaniu pąków.

Kilka dodatkowych czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas przygotowywania roślin marihuany do zbioru:

• Sprawdź, czy nie ma szkodników i ostrożnie usuń wszelkie liście i pąki z grzybami, • przebarwieniami lub innymi uszkodzeniami.
• Wytnij duże liście wachlarzowe.
• Zatrzymaj proces nawożenia do dwóch tygodni przed zbiorami.
• Rozpocznij przepłukiwanie roślin (do 7-10 dni przed zbiorami lub w tym samym momencie, gdy zaprzestaniesz nawożenia).
• Przestań podlewać (1-3 dni przed zbiorami).

Kiedy przestać nawozić rośliny marihuany?

Większość hodowców przestaje nawozić swoje rośliny marihuany na dwa tygodnie przed zbiorami, aby mieć pewność, że roślina pozbędzie się dodatkowych składników odżywczych i substancji chemicznych, co zapewni ogólnie czystszy dym i pąki.

Hodowcy zalecają zwrócenie szczególnej uwagi na całą roślinę i zabarwienie włosków. Twoje oczy będą Twoim najlepszym przyjacielem w tym procesie. Trichomy to gruczoły żywiczne na kwiatach i górnych liściach rośliny, które stają się bardziej obecne w fazie kwitnienia. Gdy zaczną wyglądać na mętne, nadszedł czas, aby przerwać nawożenie i rozpocząć proces płukania. W ciągu około dwóch tygodni większość włosków powinna być przezroczysta i mlecznobiała. Wielu hodowców używa szkła powiększającego lub przenośnego mikroskopu do identyfikacji włosków (małych kulek żywicy na pąkach). Jest to główna wskazówka do rozpoczęcia procesu płukania (około dwóch tygodni przed zbiorami).

Jak i kiedy przepłukiwać rośliny marihuany?

Proces płukania pomaga podnieść jakość pąków poprzez usunięcie nadmiaru i wszystkich składników odżywczych, które mogą mieć wpływ na ostateczny smak i zapach. Kiedy w pąkach oprócz THC i włosków znajdują się inne składniki odżywcze, dym będzie gęsty, a smak ulegnie zmianie.

Chlorofil jest jednym z głównych składników odżywczych na bazie magnezu, który staramy się usunąć podczas spłukiwania. Nadmiar soli i chlorofilu powoduje, że pąki stają się ostrzejsze. Ideą płukania na 7-10 dni przed zbiorem jest zapobieganie pobieraniu przez roślinę zbyt dużej ilości składników odżywczych i nadmiaru chlorofilu.

Użyj wody destylowanej i po prostu napełnij podłoże taką ilością wody, jaka się w nim zmieści. Upewnij się, że podłoże uprawowe ma odpowiedni system drenażowy, aby uniknąć nadmiernego uszkodzenia przez wodę, gnicia i szkodników. Aby zmaksymalizować korzyści płynące ze płukania, niezbędne są dobre systemy odwadniające. W zależności od tego, jaką przestrzeń posiadasz, tkana torba do uprawy to łatwy sposób na zapewnienie dobrego drenażu i oddychalności.

Pozwól wodzie spłynąć i powtórz proces. Użyj miernika całkowitej zawartości rozpuszczonych substancji stałych (miernika TDS), aby zmierzyć zawartość minerałów w wodzie wypływającej z rośliny. Dzięki temu będziesz wiedzieć, ile razy powinieneś spłukać. Jeśli używasz miernika TDS, liczba, do której powinieneś dążyć, mieści się w przedziale od 50 do 70 ppm.

Spłukiwanie zwykłą wodą powoduje, że roślina jest zmuszona zużyć wszystkie zalegające w niej składniki odżywcze i substancje chemiczne, które mogą zmienić ostateczny smak i aromat. Zasadniczo oznacza to wprowadzenie rośliny w tryb przetrwania, co może również skutkować wolniejszym wzrostem roślin i wzrostem kwiatów (kilka skutków ubocznych). Jednak zapewnienie ostatecznego smaku i zapachu naszego pąka jest najważniejszym zadaniem. Nikt nie lubi chemicznych smaków i zapachów. Płukanie jest niezbędne, aby uzyskać idealny smak.

Kiedy przestać podlewać rośliny przed zbiorami?

Sekretem większych plonów w przypadku roślin jest zaprzestanie podlewania na 1-3 dni przed zbiorami. Pamiętaj, że nasze rośliny są o wiele bardziej inteligentne i odporne, niż nam się wydaje… a czasami zbyt dużo wody może odebrać ich naturalną zdolność do wzrostu i usuwania tego, co już im nie służy. Nowi hodowcy mają tendencję do nadmiernego podlewania swoich roślin, co może powodować zgniliznę korzeni i inne oznaki rozkładu.

Kiedy pozbawiamy nasze rośliny wody, zasadniczo wprowadzamy je w „tryb przetrwania”. Myśląc, że umiera, roślina zwiększy rozwój żywicy jako mechanizm przetrwania. Skutkuje to większymi, grubszymi pąkami i wyższymi plonami.

Cierpliwość jest cnotą, szczególnie w ostatnich tygodniach i dniach poprzedzających zbiory. Jeśli zbiory zostaną podjęte zbyt wcześnie, rośliny mogą stracić moc i plony. Chociaż nie ma uniwersalnego modelu, który można zastosować, ponieważ różne odmiany wymagają innego czasu, możesz wybrać idealny moment, zachowując uważność i zwracając szczególną uwagę na swoje rośliny. Zalecamy wstrzymanie podlewania na 1-3 dni, jednak będzie to również zależeć od odmiany i pogody.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl