Wpływ Używania Marihuany Na Erekcję

Opublikowane przez Mirena Walczak w dniu


świeże nasiona marihuany

Czy używanie marihuany ma wpływ na erekcję penisa?

Zdrowie penisa to temat, który obejmuje wiele obszarów, w tym styl życia mężczyzny. Na przykład, jeśli chodzi o używanie substancji rekreacyjnych, wielu mężczyzn zdaje sobie sprawę z niesławnego stanu, w którym alkohol uniemożliwia osiągnięcie erekcji – ale co z marihuaną? Czy marihuana również ma takie efekty?

Pytanie, w jaki sposób marihuana może, ale nie musi wpływać na penisa, stało się w ostatnich latach na topie. Wszelkie badania zostały przyspieszone przez ruch w kierunku dekryminalizacji używania marihuany i zdecydowany wzrost dostępności marihuany do celów medycznych.

Jedną z zalet tego trendu jest to, że marihuana łatwiej dostępna w legalnej formie, ułatwi naukowcom prowadzenie badań dotyczących marihuany i jej skutków zdrowotnych, w tym wpływu na penisa i funkcję prącia. Jednak istnieją już pewne badania, które dostarczają ważnych wstępnych informacji.

Funkcja erekcji

Wiele z tego, co wiadomo na temat potencjalnego wpływu marihuany na penisa w stanie erekcji, pochodzi z badania z 2011 roku opublikowanego w Journal of Sexual Medicine. Badanie to wykazało, że penis zawiera białka zwane receptorami kannabinoidowymi. Receptory te znajdują się również w mózgu, gdzie działanie marihuany jest znacznie szerzej badane. W mózgu te receptory kannabinoidowe reagują z tetrahydrokannabinolem (THC) zawartym w marihuanie. Ta reakcja powoduje upośledzenie związane z odurzeniem.

Badanie z 2011 r. wykazało, że wiele z tych receptorów znajduje się również w mięśniach gładkich prącia, które stanowią około ¾ narządu i są kluczowym składnikiem funkcji erekcji. Chociaż badanie nie było wystarczająco duże, aby określić, jaki wpływ może to mieć na zdrowie penisa, autorzy badania uważają, że może to wskazywać na możliwe negatywne konsekwencje, szczególnie dla mężczyzn, których stosowanie jest częste i długotrwałe.

Wytrysk

Ponadto mogą wystąpić inne problemy z penisem związane z używaniem marihuany. Australijskie badanie wykazało, że mężczyźni, którzy codziennie palili, mieli 4 razy większe trudności z osiągnięciem orgazmu. Co ciekawe, to samo badanie wykazało również, że codzienni użytkownicy byli również trzykrotnie bardziej narażeni na przedwczesny wytrysk.

Te pozornie sprzeczne wyniki wskazują, że potrzebne są dalsze badania. Warto również zauważyć, że wielu mężczyzn twierdzi, że palenie marihuany pomaga im w łóżku. Haj rozluźnia ich i sprawia, że ​​czują się bardziej otwarci i podatni na stymulację fizyczną i zaangażowanie emocjonalne.

Kurczenie się

Wreszcie stwierdzono, że długotrwałe palenie negatywnie wpływa na elastyczność tkanki łącznej prącia, co z czasem może prowadzić do utraty długości prącia. Nie jest jasne, czy taki efekt wystąpi w przypadku marihuany, ale mężczyźni mogą chcieć się nad tym zastanowić.

Większość mężczyzn, którzy używają marihuany, osiąga szczyt swojego „użycia” w wieku 20 lub 30 lat, kiedy to również cieszą się wysoką sprawnością seksualną. W rezultacie, większość efektów wzwodu penisa, jakie może mieć marihuana, może być złagodzonych dzięki silnemu zdrowiu seksualnemu młodości. Pozostaje jednak pytanie, czy stosowanie w tym okresie może mieć wpływ na ich zdrowie seksualne w późniejszym życiu.

Ponieważ dokładny wpływ marihuany na penisa w stanie erekcji jest wciąż niepewny, zaleca się mężczyznom podjęcie wszelkich kroków niezbędnych do utrzymania zdrowia ich penisa na najwyższym poziomie; zdrowy penis będzie w stanie lepiej wytrzymać wszelkie efekty, które mogą wystąpić.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl