Uprawa Nasion Feminizowanych Outdoor

Opublikowane przez Mirena Walczak w dniu


świeże nasiona marihuany

Jeśli chodzi o uprawę konopi indyjskich, jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie jakościowych i ilościowych zbiorów jest użycie nasion feminizowanych i przestrzeganie naszych rad. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie czytaj dalej!

Większość banków nasion oferuje wybór feminizowanych nasion konopi indyjskich, a wiele z nich można uprawiać na zewnątrz, chyba że producent wskaże inaczej.

Feminizowane nasiona marihuany pozwalają zagwarantować rośliny żeńskie, czyli te, które wytwarzają pąki i są najczęściej sadzonym rodzajem nasion konopi. Z drugiej strony, ze zwykłych nasion powstają zarówno męskie, jak i żeńskie rośliny konopi, a ich uprawa wymaga więcej pracy.

Jak wybrać feminizowane nasiona marihuany do uprawy na zewnątrz?

Obecnie można kupić wysokiej jakości feminizowane nasiona marihuany, które są łatwe w uprawie. Nasiona te mogą zagwarantować przyzwoite zbiory po przystępnych cenach, biorąc pod uwagę dodatkowe wydatki związane z uzyskaniem wysokiej jakości marihuany aptece lub w inny sposób.

Wybierając odpowiednie nasiona feminizowane do uprawy na zewnątrz, należy wziąć pod uwagę pewne czynniki.

Rozmiar odmiany

Feminizowane odmiany konopi uprawiane na zewnątrz mogą urosnąć dość duże i dawać duże plony, jeśli zapewni się im wystarczająco dużo czasu na wzrost i odpowiednią pielęgnację. Odmiany z dominacją Sativy zwykle rosną znacznie większe i wyższe niż odmiany z dominacją Indica.

Jeśli potrzebujesz dyskretnej odmiany na małą powierzchnię, np. balkon, musisz upewnić się, że odmiana nie urośnie zbyt duża. Jeśli wysokość i dyskrecja nie stanowią problemu, zawsze możesz trenować, przycinać, sadzić później lub sadzić nasiona automatycznie kwitnące. Te ostatnie dają wysokie plony i nieco gorszą jakość niż feminizowane odmiany zależne od światła.

Kiedy zbierać pąki outdoor?

Rośliny marihuany uprawiane outdoor muszą radzić sobie z owadami, możliwymi grzybami, a czasami ze złą pogodą. Dlatego wczesne zbiory to świetny sposób na uniknięcie tych problemów, a także na to, aby owady i grzyby nie miały wystarczająco dużo czasu, aby wyrządzić szkody roślinom. Obecnie istnieje wiele różnych szybko kwitnących odmian, takich jak Critical King (hybryda) i Jamaican Dream (sativa), które są niezwykle popularne w uprawach outdoorowych na całym świecie.

O czym należy pamiętać przy wyborze nasion feminizowanych?

Oprócz tych czynników możesz także wybierać nasiona w zależności od rodzaju efektu, jaki wywołują (pobudzający, relaksujący, zrównoważony), a także różnych aromatów i smaków oraz innych czynników, takich jak genetyka lub proporcja kannabinoidów.

Te kilka ostatnich czynników ma charakter bardziej osobisty; zalecamy zacząć od wielkości uprawy jako podstawy wyboru odmiany, pamiętając również o czasie zbiorów. Później możesz zawęzić to do innych cech.

Jak uprawiać feminizowane nasiona marihuany na zewnątrz?

Ogólne porady dotyczące uprawy feminizowanych nasion marihuany:

• Kiedy tylko możesz zastosować białe doniczki lub inteligentne donice; Dzięki temu korzenie roślin będą rosły bardziej i chłodniej, a jednocześnie będą dostarczać więcej pożywienia.
• Nadmiar ciepła może spowodować, że rośliny zaczną zużywać składniki odżywcze przechowywane w liściach, powodując nieprzyjemne objawy i zabarwienie.
• Chroń swoje rośliny od samego początku, stosując naturalne produkty zapobiegawcze, takie jak olejek neem, lub stosując bio lub chemiczne środki owadobójcze i grzybobójcze, jeśli masz już inwazję.
• Pamiętaj, aby pamiętać o zaleceniach banku nasion dotyczących terminu zbioru i potrzeb żywieniowych roślin – wykorzystaj jak najlepiej swoją odmianę.
• Wybierz rozmiary doniczek w oparciu o ilość dostępnego miejsca; pamiętaj, aby nie sadzić zbyt wielu roślin, potrzebują one wystarczająco dużo miejsca, aby prawidłowo wyrosnąć.
• Za każdym razem, gdy podlewasz, sprawdź i w razie potrzeby dostosuj pH wody. Jeśli to możliwe, powinieneś także sprawdzić poziomy EC. Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat podlewania roślin, możesz zapoznać się z naszym postem, jak podlewać rośliny marihuany.
• Jeśli używasz wody z kranu lub dostarczasz roślinom dużo składników odżywczych, powinieneś przyzwyczaić się do stosowania enzymów, aby pozbyć się niechcianych soli i martwych korzeni.
• W przypadku uprawy w doniczkach stosuj odżywki w formie płynnej – szybko się wchłaniają i pozwalają na większą kontrolę nad dawkowaniem.
• Z drugiej strony, jeśli rośniesz w ziemi, powinieneś używać nawozów w proszku, które pokrywają większą przestrzeń i działają powoli.
• Upewnij się, że doniczki znajdują się nad ziemią, aby zapewnić większy przepływ powietrza i aby ciepło z ziemi nie docierało do korzeni.
• Latem należy pamiętać, że podczas podlewania roślin wzrasta temperatura, a parowanie jest szybsze. Im jest cieplej, tym więcej wilgoci wyparowuje; będziesz musiał częściej podlewać, chociaż jeśli będziesz nawozić jak zwykle, możesz łatwo spowodować przenawożenie. Zalecamy stosowanie takiej samej ilości składników odżywczych jak zawsze, podzielonej na większą liczbę karmień lub użycie większej ilości enzymów.

Kiełkowanie nasion marihuany

Kiełkowanie polega na zmianie nasion z nieaktywnych w siewki. W zależności od odmiany, warunków kiełkowania, sposobu przechowywania i stanu nasion kiełkowanie nasion może zająć nieco ponad 24 godziny, a nawet 7 dni.

Aby zapewnić zdrowe kiełkowanie i prawidłowe ukorzenienie przed fazą wzrostu, zalecamy oddzielne kiełkowanie nasion, a gdy już staną się sadzonkami, umieść je w pierwszej doniczce.

Sadzenie nasion marihuany po wykiełkowaniu

Gdy nasiona marihuany wykiełkują, musisz je zasadzić w pierwszej doniczce. Gdy roślina będzie miała około 1 cm korzeni, można ją sadzić – zalecamy zacząć od małej doniczki o pojemności około 0,2–0,4 l, z przewiewnym, wysokiej jakości podłożem. Przed sadzeniem zwilż podłoże i wykonaj niewielki otwór do umieszczenia korzenia.

Przez pierwsze dni zalecamy trzymanie roślin w propagatorze, pomieszczeniu z bezpośrednim światłem lub w namiocie wzrostowym w pomieszczeniu zamkniętym. Zalecamy ich ochronę do czasu, aż rozwiną się pierwsze 4 liście i zaczną prawidłowo rosnąć.

Zdecydowanie zalecamy również stosowanie jakiegoś rodzaju stymulatora korzeni, takiego jak Rootfast w celu zwiększenia wzrostu korzeni, a także Trichoderma i mikoryza, np. Top Crop Micro Vita w celu ochrony i stymulacji wzrostu roślin.

Przesadzanie

W miarę wzrostu roślin ich korzenie zaczną przejmować podłoże. Nadejdzie moment, w którym korzenie roślin zapełnią podłoże i wzrost ustanie. Kiedy tak się stanie, Twoje rośliny mogą nawet cierpieć na pewne niedobory, ponieważ nie będą w stanie znaleźć wystarczającej ilości składników odżywczych w glebie i zaczną wchłaniać składniki odżywcze z liści.

Aby temu zapobiec, będziesz musiał okresowo przesadzać, przenosząc rośliny konopi do większych doniczek, aż do momentu tuż przed fazą kwitnienia. Przy każdym przeszczepie zalecamy stosowanie stymulatora ukorzeniania, a także mikoryzy i Trichodermy, jak wspomnieliśmy wcześniej.

Pamiętaj, że im większa doniczka, tym większy rozmiar roślin i większy plon – dlatego musisz odpowiednio zaplanować obszar uprawy. Jeśli rośniesz w ziemi, zalecamy przesadzanie z doniczki na ziemię, gdy osiągną około 15–20 cm wysokości; dzięki temu może rosnąć solidniej.

Faza wzrostu/wegetatywna

Feminizowane rośliny marihuany zależne od światła rosną aż do dorosłości (około 30 dni). Będą rosły, dopóki nie dostaną mniej godzin światła. Jeśli uprawiasz poza odpowiednią porą roku, Twoje rośliny będą rosły przez około miesiąc, a następnie rozpoczną fazę kwitnienia.

Dlatego zalecamy uprawę feminizowanych nasion marihuany na początku sezonu; jeśli chcesz, możesz także ponownie zbierać plony w połowie lata. Zalecamy sadzenie nasion feminizowanych zamiast nasion automatycznie kwitnących, ponieważ zapewniają one większe plony i lepszą jakość.

Pierwsza faza wzrostu

• W ciągu pierwszych kilku tygodni wzrostu, gdy rośliny mają małe korzenie, będą potrzebować niewielkich ilości składników odżywczych.
• Jeśli podłoże dla Twoich roślin zostało już nawożone, przez pierwsze kilka tygodni powinieneś stosować wyłącznie stymulator korzeniowy oraz inne dodatki takie jak Alg a Mic czy Liquid Karma.
• Stosując podłoże lekko nawożone, można zacząć stosować od 1/3 minimalnej ilości składników pokarmowych wskazanych przez producentów, w tym stymulatorów korzeni i innych składników pokarmowych.
• Jeśli uprawiasz na zewnątrz, zalecamy stosowanie odżywek w proszku, takich jak Nitroguano.

Drugi etap wzrostu

W miarę jak rośliny rosną, zwiększa się także ich system korzeniowy, a wraz z nimi wzrasta zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Kiedy Twoje rośliny będą miały 4 pary liści, możesz zacząć powoli zwiększać ilość dostarczanych im składników odżywczych. Należy to robić tydzień po tygodniu, zaczynając od minimum, kończąc na maksimum wskazanym przez producenta. Pamiętaj, aby zwiększać dawkę tylko wtedy, gdy rośliny prawidłowo reagują na nawozy i nie wykazują żadnych oznak przenawożenia.

Nawóz wzrostowy powinien zawierać podstawowe składniki odżywcze, takie jak azot, fosfor, potas i NPK, a także mikroelementy, które występują w mniejszych ilościach, ale nadal są ważne.

Etap kwitnienia

Na etapie kwitnienia będziesz potrzebować kompletnego nawozu przeznaczonego do kwitnienia, który zawiera azot (mniej niż nawóz wzrostowy), fosfor i potas (więcej niż nawóz wzrostowy), a także inne mikroelementy niezbędne na tym etapie.

Możesz także zwiększyć wydajność pąków stosując stymulatory kwitnienia takie jak Delta 9 i poprawić jakość swoich konopi stosując różne dodatki takie jak Bud Candy, który zawiera głównie węglowodany i naturalne cukry, a także tuczniki i tuczniki pąków, które zawierają głównie fosfor i potas, jak słynny PK 13 14.

Pierwsza faza kwitnienia

• Przez pierwsze dwa tygodnie kwitnienia Twoje rośliny będą rosły, więc będziesz musiał podawać im nawóz wzrostowy.
• Począwszy od drugiego tygodnia kwitnienia, Twoje rośliny zaczną tworzyć na całej powierzchni małe grupy słupków (białych włosków). To wtedy będziesz musiał zacząć używać nawozu na kwitnienie.
• W celu poprawy wzrostu i jakości pąków zalecamy od początku okresu kwitnienia stosować stymulatory kwitnienia, takie jak Big One firmy Top Crop lub stymulatory metabolizmu, takie jak Liquid Karma firmy Botanicare.
• Jeśli planujesz uprawę na zewnątrz, zalecamy stosowanie sproszkowanych nawozów kwiatowych, takich jak Superguano.

Drugi etap kwitnienia

Drugi etap kwitnienia ma miejsce pomiędzy 3. a 4. tygodniem kwitnienia (w zależności od czasu kwitnienia odmiany) i do momentu osiągnięcia przez rośliny dojrzałości (około 10 dni przed zbiorem). Na tym etapie należy również powoli zwiększać częstotliwość i dawkę kwitnienia oraz stymulatora kwitnienia. Możesz użyć produktów PK (fosfor i potas), takie jak Bio Bloombastic, aby zwiększyć rozmiar i wagę pąków. Możesz także użyć innych dodatków lub produktów dodatkowych, takich jak Top Candy, aby Twoje rośliny osiągnęły maksymalny potencjał.

Płukanie korzeni

Gdy rośliny marihuany zaczną w pełni dojrzewać, będą potrzebować trochę odpoczynku od intensywnych temperatur i światła. Warunki te zwykle występują naturalnie na zewnątrz, gdy nadchodzi czas żniw.

Oprócz tych dwóch warunków rośliny muszą metabolizować zawarte w nich składniki odżywcze. Możesz im pomóc, łącznie z płukaniem korzeni, używając samej wody przez ostatnie 10–15 dni. Uniemożliwia to roślinie wchłanianie składników odżywczych z gleby i pobieranie ich z liści, co powoduje utratę zielonego koloru.

Aby to ułatwić, możesz użyć środków czyszczących, takich jak Canna Flush, które mogą pomóc w pozbyciu się i osuszeniu wszelkich resztek składników odżywczych lub soli w glebie i korzeniach. Jeśli nie chcesz używać środka czyszczącego, musisz użyć wody w ilości odpowiadającej trzykrotności objętości doniczki, aby dobrze odciekła. Na zewnątrz, przy bardzo dużych doniczkach, może być konieczne użycie środka czyszczącego, aby było to trochę łatwiejsze.

Zbiory

Najlepszym sposobem, aby wiedzieć, kiedy zbierać plony, jest bardzo dokładne obserwowanie roślin za pomocą szkła powiększającego lub mikroskopu i sprawdzanie stanu ich włosków. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat tego, kiedy zbierać rośliny, zapoznaj się z naszym postem na temat tego, kiedy zbierać rośliny marihuany. Rośliny konopi indyjskich w uprawach plenerowych mogą osiągnąć dość duże rozmiary, więc ich przycinanie często może być koszmarem. Aby przyspieszyć proces, zalecamy użycie przycinarki do pąków.

Podczas tej ostatniej fazy będziesz musiał zwracać uwagę na pogodę; Deszczowe dni tuż przed zbiorami mogą powodować pojawienie się różnych rodzajów grzybów i powodować problemy podczas suszenia rośliny.

Gdy rośliny wyschną, musisz przejść do konserwacji i przechowywania kwiatów.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl