Przewodnik Po Metodzie SCROG

Opublikowane przez Mirena Walczak w dniu


świeże nasiona marihuany

Metoda SCROG (Screen of Green) jest techniką szkolenia i doskonalenia uprawy. To trochę jak SOG, ale mniejsze. SCROG jest zwykle wykonywany za pomocą siatki. Ta technika wzrostu ma na celu znaczną poprawę wydajności twoich upraw. Zasada jest taka sama jak w SOG, to znaczy równomiernie uprawiamy małe rośliny, starając się zmaksymalizować liczbę pąków na danym obszarze. Oto przewodnik po łatwej uprawie SCROG.

SCROG

Przez analogię do SOG (screen of green) SCROG nazywamy techniką uprawy przeznaczoną głównie do uprawy indoor. Metoda SOG jest popularna od lat, jednak metoda SCROG opiera się na tych samych zasadach. Hodowcy dodają siatkę ekranową, która zmaksymalizuje ekspozycję na światło. Tak definiuje się SCROG.

A więc, mamy ogrodzenie nad roślinami. Kiedy osiągną poziom ogrodzenia lub nieco powyżej, są zginane, aby zmusić je do pozostania pod płotem. Następnie przechodzimy do kwitnienia. Następnie nadal trzymamy roślinę pod matrycą, aż wzrost ustanie i pąki zaczną rosnąć. Jeśli zadanie zostanie wykonane prawidłowo, mamy baldachim liści i pole pąków gotowych do wybuchu.

Zalety metody SCROG

• Optymalizacja przestrzeni wewnętrznej: Przeplot liści umożliwia rozmieszczenie gałęzi o jednakowej wielkości. W tych warunkach prawie nie będzie miejsca na wierzchniej warstwie roślinności. Z siatką można osiągnąć najbardziej efektywne rezultaty w zakresie optymalizacji przestrzeni wewnętrznej. I to jest najważniejszy parametr metody SCROG

• Jednolita korona i kontrola poziomu: Jednym z najczęstszych problemów związanych z uprawą konopi w zamkniętej przestrzeni jest utrzymanie jednolitej struktury rośliny podczas jej wzrostu. Pomimo zrozumiałej chęci hodowców do zapewnienia dzikiego wzrostu i wypełnienia pokoju bardzo dużym kwiatem, należy pamiętać, że konieczne jest zachowanie odległości od źródła światła. Zwłaszcza jeśli chodzi o lampę HPS, która może spalić wszystkie Twoje rosnące nadzieje w ciągu kilku godzin.

• Maksymalna ekspozycja na światło: Urządzenie SCROG w naturalny sposób pozwala odsłonić wszystkie łodygi kiełkujących roślin. Z tych powodów oczka sieci rozumiane jako mnogość wystawionych na światło pojemników pozwalają na przyjęcie pąków.

• Wsparcie gałęzi: tym pozytywnym punktem jest fizyczne wsparcie sieci. To wsparcie jest niezbędne, zwłaszcza w fazie kwitnienia, kiedy te same masywne gałęzie rozwijają się w ciągu kilku tygodni.

Wady metody SCROG

• Długi wzrost — metoda SCROG wymaga co najmniej 4 do 6 tygodni, aby gałęzie zostały prawidłowo rozmieszczone nad siatką. Oczywiście ważny jest parametr ilości roślin. W ten sposób 2 rośliny będą potrzebowały więcej czasu na pokrycie powierzchni jednego metra kwadratowego w porównaniu do 4 roślin.

• Problem mobilności – W pierwszych tygodniach uprawy zazwyczaj można zająć się roślinami i wykonać odpowiednią pielęgnację. Ale gdy gałęzie wyjdą przez szczeliny w siatce, trudno będzie ci zmienić konfigurację podłoża. To oczywiście nie neguje niezbędnej konserwacji, będziesz musiał użyć opryskiwacza do mycia roślin lub walki ze szkodnikami za pomocą tego opryskiwacza. Wykaż się odrobiną pomysłowości i kreatywności.

• Używaj sadzonek lub nasion feminizowanych — obecnie większość hodowców domowych używa nasion lub sadzonek feminizowanych. W przypadku metody SCROG to obowiązek!

Wymagane wyposażenie

Do metody SCROG potrzebne jest całe podstawowe wyposażenie – tj. lampa, wentylacja, pożywka hodowlana, sterowanie itp. Ale dodamy kilka niezbędnych elementów:

• Rośliny marihuany: SCROG zazwyczaj obejmuje od 2 do 4 roślin na metr kwadratowy. Ale czasami możesz przejść do więcej niż 6. Dopóki nie zostaną zepsute odpowiednie warunki wzrostu, rośliny skrócą czas przejścia wegetatywnego i okres kwitnienia.

• Siatka: siatka jest właściwie jedynym (prawie) zewnętrznym wyposażeniem niezbędnym do realizacji tej techniki wzrostu. W sklepach z ogrodnictwem hydroponicznym można kupić siatki zgodne z projektem czaszy. Większość składników można znaleźć w sklepach specjalizujących się w budownictwie, obróbce zwierząt itp.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl