Powody, Dla Których Początkujący Powinni Uprawiać Automaty

Opublikowane przez Mirena Walczak w dniu


świeże nasiona marihuany

Powody, dla których początkujący hodowcy powinni uprawiać automatycznie kwitnące odmiany marihuany.

Z perspektywy początkującego uprawa konopi po raz pierwszy może wydawać się monumentalnym wyzwaniem. Przed umieszczeniem nasion w glebie prawdopodobnie skorzystałeś z Internetu, aby uzyskać porady i wskazówki, które ułatwią ten proces. Podczas tych poszukiwań byłeś przytłoczony zapoznawaniem się ze wskazówkami dotyczącymi pH, harmonogramów podlewania, technik treningowych, biologii gleby, składników odżywczych i odmian. Ale nie pozwól, aby te odkrycia Cię zniechęciły! Jasne, jest wiele do nauczenia się podczas uprawy własnej marihuany, ale jest kilka kroków, które możesz podjąć, aby uczynić ten proces tak łatwym i satysfakcjonującym, jak to tylko możliwe. Na przykład odmiany automatycznie kwitnące stanowią wspaniały sposób na ułatwienie uprawy!

Są łatwe w uprawie, szybko kwitną, wytrzymują duże zaniedbania i zachowują mały i łatwy w zarządzaniu rozmiar. Te cechy wystarczą, aby przekonać wielu hodowców do uprawy automatycznej, ale rośliny te mają jeszcze kilka innych kluczowych zalet. Poniżej dowiesz się, dlaczego automaty są najlepszym wyborem dla początkujących hodowców. Przez lata hodowcy unikali uprawy odmian automatycznie kwitnących, ale na szczęście się to zmienia.

Co więcej, pierwsza odmiana automatycznie kwitnąca – Lowryder – miała wyjątkowo niski poziom THC. Jednak to szybko się zmieniło i obecnie odmiany automatycznie kwitnące są uważane za najlepsze odmiany, nawet dla początkujących. Jak to się stało? W jaki sposób odmiana automatycznie kwitnąca zatoczyła koło – od unikanej do ulubienicy hodowców? Cóż, to dla ciebie nauka. Poza tym jest to ciężka praca wielu hodowców, którzy przepracowali niezliczone godziny, aby ulepszyć odmiany automatycznie kwitnące. Wypuszczone dzisiaj odmiany automatycznie kwitnące nie tylko zawierają oszałamiające ilości THC, ale ich plony są zaskakująco tak dobre, jak w przypadku roślin fotoperiodowych.

Pomimo niewielkiej wysokości i zwartej natury, dają świetne plony, co sprawia, że idealnie nadają się dla domowych hodowców do szybkiego wytworzenia pąków. Automatycznie kwitnące rośliny są fantastyczne, ale dlaczego początkujący powinni je uprawiać? Jest kilka powodów. Biorąc pod uwagę, że początkujący zawsze szukają czegoś łatwego i szybkiego, nie ma nic lepszego niż zacząć od odmian automatycznie kwitnących. Jeśli jesteś początkujący, czytaj dalej, aby zrozumieć, dlaczego odmiany automatycznie kwitnące mogą być tym, czego szukasz.

1. Odmiany kwitnące automatycznie produkują więcej zbiorów.

Ponieważ rośliny fotoperiodyczne kwitną po zmianie pory roku, w przypadku uprawy outdoor można je uprawiać tylko dwukrotnie, a może trzykrotnie. Jeśli nie mieszkasz w pobliżu równika, gdzie rośliny można uprawiać przez cały rok, nie możesz uprawiać wielu roślin. Jednak nawet w tym obszarze z pomocą przychodzą Ci odmiany automatycznie kwitnące, ponieważ nie potrzebują zmiany pory roku, aby rozpocząć kwitnienie. Ta cecha sprawia, że automaty są idealne dla początkujących z kilku powodów. Na przykład, jeśli zainteresujesz się uprawą marihuany w dalszej części sezonu, wciąż masz czas na zdobycie nasion w glebie. Nawet jeśli zaczniesz późną wiosną, zbiory zapewnisz sobie w ciągu kilku tygodni.

Oczywiście odmiany automatycznie kwitnące można uprawiać w pomieszczeniach zamkniętych przez cały rok. Ich zwarta konstrukcja pozwala hodowcom hodować je w najbardziej ukrytych miejscach, od zapasowych szafek po przerobione kartony. Na zewnątrz sezon wegetacyjny określa, kiedy hodowcy mogą mieć żywe rośliny w ziemi. Można jednak zastosować podejście hybrydowe, które pozwoli znacznie szybciej uzyskać plony na świeżym powietrzu.

Po prostu zacznij kiełkować nasiona na kilka tygodni przed przewidywanymi ostatnimi przymrozkami. Kiedy zagrożenie minie, przesadza się okazy na zewnątrz, aby uzyskać plon po kilku tygodniach. Zanim zaczniesz zbierać plony, wykiełkuj nasiona, aby wyhodować rośliny, które będą gotowe do ponownego zbioru w tym samym sezonie. Nie są zależne od krótszych dni, dłuższych nocy ani żadnych innych szczególnych zasad, aby wyhodować wspaniałe pąki, które wszyscy kochamy. Dzięki temu można je uprawiać na świeżym powietrzu o każdej porze roku. Dopóki temperatura nie spadnie poniżej 15°C ani nie przekroczy 35–40°C, działają dobrze. Większość roślin nie radzi sobie w ekstremalnych temperaturach, więc nie można winić automatycznie kwitnących roślin, ponieważ one również są zwykłymi roślinami.

2. Odmiany kwitnące automatycznie są super szybkie.

Większość ludzi zaczyna uprawiać marihuanę tylko dlatego, że chcą szybko wypalić niesamowite pąki. Nikt nie ma cierpliwości, aby wspólnie czekać miesiącami na zebranie kilku pąków. A fakt, że suszenie i utwardzanie pąków trwa dłużej, wydłuża czas oczekiwania. Zatem nie jest niczym niezwykłym ani nierozsądnym, że początkujący szukają odmian o krótkim czasie kwitnienia. Odmiany automatycznie kwitnące pochodzą od Ruderalis – odmiany, która rosła głównie na półkuli północnej. Podczas gdy rośliny fotoperiodyczne rozpoczynają kwitnienie od światła, rośliny automatycznie kwitnące robią to z czasem. Ten poziom prędkości przyciąga różnych typów hodowców. Ci, którzy szukają pąków tak szybko, jak to możliwe, oczywiście cenią tę cechę. Jednak prędkość oznacza także niewidzialność. Jeśli mieszkasz na obszarze, na którym nadal obowiązuje prohibicja, możliwość szybkiego założenia i zakończenia uprawy może pomóc Ci w utrzymaniu hobby w dyskrecji.

Szybko rosnący charakter roślin automatycznie kwitnących przydaje się nie tylko hodowcom rekreacyjnym oczekującym szybkiego zapasu. Tak szybki obrót oznacza również, że osoby używające konopi indyjskich do celów medycznych są w stanie uzupełnić swoje zapasy, zanim skończą im się zioła. Co więcej, w ostatnich latach genetyka automatycznie kwitnących odmian ogromnie się rozwinęła. Użytkownicy medyczni mają do wyboru szeroką gamę profili fitochemicznych. Ci, którzy najbardziej skorzystają z THC, mogą uzyskać dostęp do odmian o mocy porównywalnej z wieloma odmianami fotoperiodalnymi. Ci, którzy preferują wysoki poziom CBD i prawie całkowity brak THC, mogą uzyskać dostęp do pąków, które nie powodują ich haju.

Następnie są terpeny – aromatyczna frakcja w pąkach, która decyduje o zapachu, smaku i subiektywnym działaniu każdej odmiany. Odmiany automatycznie kwitnące oferują szeroką gamę profili terpenowych, które nadają się do efektów relaksujących lub energetyzujących. Gdy tylko roślina osiągnie określoną wysokość lub wytworzy kilka węzłów i gałęzi, automatycznie rozpoczyna kwitnienie, dlatego trafnie nazywa się je automatycznie kwitnącymi. Rośliny fotoperiodyczne potrzebują co najmniej 4 miesięcy, aby pomyślnie zakończyć okres wegetacji i kwitnienia, ale rośliny automatycznie kwitnące można zebrać w zaledwie 2 miesiące.

3. Odmiany automatyczne pozwalają na ciągłe zbiory.

Większość z nas uwielbia hodować jak najwięcej roślin, nawet w małych pomieszczeniach do uprawy. Ludzką naturą jest wyciągnięcie maksimum ze wszystkiego, co nas otacza. To samo dotyczy roślin marihuany, a hodowcy starają się wypełnić swoje pomieszczenia hodowlane niezwykle dużą liczbą roślin. Ale jak to zrobić? Jak skonfigurować system, który umożliwi wysiew nasion i pielęgnację sadzonek jeszcze przed zbiorem poprzednich roślin? Proces ten nazywany jest ciągłym zbiorem, podczas którego rozpoczyna się uprawę kolejnej partii roślin wraz z poprzednimi. Szybki cykl wzrostu, którym chwalą się odmiany automatyczne, pozwala zdeterminowanym początkującym hodowcom nieco poszerzyć swoje umiejętności. Jeśli chcesz większych wyzwań i większych zbiorów, wypróbuj siew sukcesyjny. Kiełkując nowe nasiona co 1–2 tygodnie, zapewnisz falę świeżych zbiorów mniej więcej za dwa miesiące, jeden po drugim. Jasne, możesz uprawiać je wszystkie w tym samym czasie, ale kolejne zbiory oznaczają, że będziesz mieć wystarczająco dużo miejsca w suszarce i słoikach, gdy nadejdzie czas, aby rozpocząć cięcie i przycinanie.

Ale w przypadku roślin fotoperiodycznych jest tylko jeden problem. Uprawa dwóch partii roślin jednocześnie jest trochę trudna, ponieważ rozpoczęcie kwitnienia zależy od określonych cykli świetlnych. Na przykład, jeśli wyhodujesz 5 roślin w jednej partii, będziesz zmuszony poczekać, aż zostaną zebrane. Dzieje się tak, ponieważ będą znajdować się w cyklu światło/ciemność 12/12 z 12 godzinami światła i 12 godzinami ciemności. Jeśli planujesz wprowadzić nowe sadzonki do pomieszczenia uprawowego, będą one potrzebowały cyklu światła/ciemności 18/6, aby mogły rosnąć w fazie wegetatywnej. Aby przezwyciężyć ten problem, wielu hodowców utrzymuje oddzielne pomieszczenia do wegetacji i kwitnienia. Oczywiście możesz uprawiać 10 roślin jednocześnie, ale hodowców posiadających mniejsze pomieszczenia do uprawy nie stać na to. Ponieważ sadzonki nie wymagają zbyt dużo miejsca, łatwiej jest je hodować w tym samym pomieszczeniu z poprzednią partią roślin, ale nie można tego zrobić w przypadku roślin fotoperiodycznych.

Dlatego początkujący powinni przyjrzeć się odmianom automatycznie kwitnącym, które nie mają takich wymagań. Biorąc ten sam przykład 5 roślin w pomieszczeniu do uprawy, możesz wprowadzić pewną liczbę sadzonek do pomieszczenia do uprawy, nawet jeśli poprzednie rośliny nie zostały jeszcze zebrane.

Tak więc, jeśli poprzednie rośliny są w ósmym tygodniu kwitnienia, możesz zasiać nowe nasiona i wyhodować je wszystkie w tym samym pomieszczeniu. Ciągłe zbiory nie tylko oszczędzają czas, ale także zwiększają plony. Chociaż rośliny automatyczne nie dają tyle plonów, co fotoperiody, ich rozmiar pozwala na posadzenie większej liczby roślin na tej samej przestrzeni. Większość roślin fotoperiodycznych daje około 600-700 gramów na metr kwadratowy, podczas gdy rośliny automatyczne produkują średnio 300-400 gramów. Jeśli porównasz te dwie rośliny, rośliny fotoperiodyczne oczywiście dają większe plony, ale rośliny automatyczne dają więcej pąków, ponieważ pozwalają na ich ciągłe zbieranie.

4. Odmiany kwitnące automatycznie są łatwe w uprawie.

Nie ma nic bardziej pociągającego dla początkujących niż uprawa roślin, które są łatwe w uprawie. Poważnie, kto chce uprawiać rośliny o złożonym charakterze? Nikt. Jasne, doświadczeni hodowcy uwielbiają nowe wyzwania, ale początkujący zawsze szukają czegoś mniej onieśmielającego. Rośliny automatycznie kwitnące są naprawdę łatwe w uprawie. Zapomnij o Lowryderze i jego potomkach, którzy pojawili się na początku 2000 roku. Były trudne w uprawie, ponieważ hodowcy nie mogli zrozumieć nauki stojącej za automatycznie kwitnącymi odmianami. Ale teraz, 18 lat później, wszystko się bardzo zmieniło i nie ma nic prostszego niż uprawa automatycznie kwitnących odmian, które nie wymagają od ciebie zbyt wiele. Automaty nie potrzebują dużej ilości światła, ale zadziwią Cię, jeśli zapewnisz im cykl 18/6 z 18 godzinami światła i 6 godzinami ciemności. Nie trzeba nawet zmieniać cyklu na 12/12, aby wywołać kwitnienie, ponieważ rosną automatycznie! Po prostu zasiej nasiona, włącz światło, a będą rosły w pełni, bez konieczności ciągłej opieki.

5. Odmiany kwitnące automatycznie posiadają wysoką odporność na szkodniki i choroby.

Oprócz programowania automatycznie kwitnących odmian, hodowcy regularnie pracują nad nimi, aby uczynić je odpornymi na różne choroby i pleśń. Niezależnie od tego, czy jest to pleśń, czy nawet szkodniki powszechnie atakujące rośliny marihuany, są one niezwykle odporne na różnorodne problemy. Dla początkujących odmiany automatycznie kwitnące są idealnym wyborem, ponieważ dość trudno jest im przezwyciężyć problemy. Niezależnie od tego, czy uprawiasz w pomieszczeniu, w namiocie, na zewnątrz w doniczkach, czy bezpośrednio w ziemi, szkodniki i choroby stanowią poważne wyzwanie. Na szczęście nie zawsze się pojawiają. Jednak kilka zmiennych może zwiększyć szanse na pojawienie się roślinożernych owadów i patogenów.

Zmienne środowiskowe, takie jak nadmiar wilgoci i wysoki poziom opadów, zwiększają ryzyko zaatakowania kwiatów i innych tkanek przez choroby grzybowe. Niektóre obszary są również podatne na występowanie określonych rodzajów szkodników. Hodowcy wymyślili wiele różnych sposobów ograniczenia wpływu tych problemów, począwszy od osuszaczy w pomieszczeniach, po siatki przeciw owadom i rośliny towarzyszące, które przyciągają pożyteczne owady drapieżne na zewnątrz. Pomijając te taktyki, po prostu wybranie genetyki automatycznie kwitnącej może naprawdę ci pomóc, jeśli często musisz znosić choroby i szkodniki – są po prostu bardziej odporne niż wiele ich fotoperiodycznych odpowiedników.

6. Odmiany kwitnące automatycznie posiadają idealny rozmiar dla małych przestrzeni.

Kolejną zaletą uprawy automatycznie kwitnących odmian jest ich mały rozmiar. Nawet największa odmiana automatycznie kwitnąca, taka jak Zkittlez, rośnie tylko do 1,5 metra, co sprawia, że hodowcy dysponujący kompaktowymi pomieszczeniami uprawowymi mogą łatwo ją uprawiać. Uprawa konopi indyjskich w większości krajów nie jest jeszcze legalna, dlatego warto inwestować w nasiona, które nie rosną zbyt wysoko.

Rozmiar automatów pozwala zaoszczędzić na składnikach odżywczych, ponieważ nie pobierają one tak dużo, jak rośliny fotoperiodyczne. Trudno jest także zarządzać roślinami, które rosną zbyt duże w pomieszczeniach zamkniętych. Od zarządzania wysokością w pionie po przestrzeń poziomą – uprawa ogromnych roślin wymaga dużo planowania. Ponieważ odmiany automatycznie kwitnące są dość małe, ich uprawa nie wymaga zbyt wiele wysiłku. Hodowcy, którzy potrzebują dużych odmian automatycznie kwitnących, mogą zastosować różne techniki szkoleniowe. Gdy roślina wytworzy co najmniej 4-5 węzłów, można ją okryć. Alternatywnie, w celu zwiększenia liczby coli na roślinę można zastosować technikę znaną jako „FIM”.

Podsumowanie

Uprawa automatycznie kwitnących roślin może być bardzo korzystna w zależności od konfiguracji i preferowanego stylu uprawy. Odmiany automatycznie kwitnące nie tylko umożliwiają ciągłe zbiory w jednym namiocie uprawowym, ale pozwalają to zrobić bardzo szybko, przy czym w przypadku niektórych odmian od nasion do zbiorów potrzeba zaledwie 8 tygodni. To doskonały sposób, aby nigdy nie zabrakło Ci trawki!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl