Marihuana i Seks

Opublikowane przez Mirena Walczak w dniu


świeże nasiona marihuany

Marihuana i seks: dwie wspaniałe rzeczy, które razem są jeszcze lepsze.

Chociaż marihuana nie była jedyną przyczyną wstrząsów i zmian w obyczajach społecznych podczas burzliwych lat 60., była ważną częścią ruchu antywojennego – jak głoszono w definiującym haśle „Make Love, Not War”. To jest marihuana, w porządku – wzmacniająca uprawianie miłości i zmniejszająca chęć wyjścia i zabijania ludzi. Marihuana i seks! Dwie wspaniałe rzeczy, które świetnie ze sobą współgrają.

Seks i seksualność współczesnych ludzi jest skomplikowana ze względu na tysiące lat ludzkiej kultury, religii i praktyk. Używanie marihuany do wzmocnienia seksualnego, podobnie jak używanie marihuany do łagodzenia bólu lub ułatwiania snu, nie jest niczym nowym. Liczące trzy tysiące lat pisma z Indii zachwalają używanie marihuany w celu uzyskania długotrwałej erekcji, opóźnionego wytrysku, ułatwienia nawilżenia i rozluźnienia zahamowań.

Rytuały wykorzystujące konopie indyjskie sięgające 700 rne można znaleźć w hindusko-buddyjskiej tradycji znanej jako Tantra, gdzie grupy wyznawców angażowały się w post, intonowanie, modlitwę, ceremonialne oczyszczenia, jogę i zjednoczenie seksualne. Marihuana nie jest tak naprawdę afrodyzjakiem, ponieważ nie zawsze wywołuje efekt podniecenia seksualnego, ale może zwiększyć libido i pożądanie, co skutkuje zwiększoną przyjemnością seksualną i zmniejszeniem zahamowań. Dokładny mechanizm, dzięki któremu marihuana jest w stanie to zrobić, nie jest w pełni zrozumiały, ale kannabinoidy, takie jak THC, mają głęboki wpływ na podniecenie seksualne, ponieważ oddziałują bezpośrednio z neurochemią i układami hormonalnymi naszego organizmu.

Podobnie jak w przypadku prawie wszystkich dziedzin marihuany, istnieje niewiele badań naukowych dotyczących seksu i marihuany, jej wpływu na stymulację seksualną. Większość dowodów jest niepotwierdzona, z doniesieniami o zwiększonej stymulacji i aktywności seksualnej, a inne zgłaszają niezdolność do utrzymania erekcji i koncentracji. Na wpływ marihuany na sprawność seksualną wpływa wiele czynników, na które wpływa usposobienie, fizjologia, środowisko, kultura i powód używania.

Nic dziwnego, że poziomy dawek odgrywają istotny czynnik we wpływie marihuany na sprawność seksualną. Wiadomo, że w niskich i umiarkowanych dawkach marihuana zwiększa zmysłowość, podtrzymuje erekcję, stymuluje intymność oraz zwiększa i przedłuża orgazm seksualny. Wiele kobiet stwierdziło, że używanie marihuany pomaga nawilżyć i kontrolować mięśnie pochwy, zwiększając w ten sposób satysfakcję zarówno dla nich, jak i dla ich partnera. Ponadto wiele kobiet twierdzi, że ich partnerzy są bardziej delikatni, kochający i chętni do angażowania się w dłuższą i bardziej wprawną grę wstępną, której brak jako główna skarga kobiet jest konsekwentnie wyrównywany przeciwko męskiemu uprawianiu seksu.

Jeśli chodzi o rzeczywisty orgazm, używanie marihuany może mieć bardziej wyraźny wpływ na kobiety niż na mężczyzn. Niektóre kobiety twierdzą, że jedyny sposób na osiągnięcie orgazmu to stan na haju, przy czym znaczna liczba kobiet twierdzi, że używanie marihuany pomaga im osiągnąć wielokrotny orgazm. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety zgłaszają, że podczas używania marihuany odczucie zbliżającego się orgazmu jest bardziej wyraźne i że ich orgazm jest odczuwany w całym ciele, a nie tylko w okolicy genitaliów.

Jednak przy wyższych dawkach wielu użytkownikom trudno jest się skoncentrować, a ich umysły odbiegają od doświadczeń seksualnych, co utrudnia ich wykonanie. Badania, głównie na szczurach, wykazały, że niskie dawki marihuany podnosiły poziom testosteronu i innych hormonów płciowych, ale wysokie poziomy powodowały znaczną redukcję.

Jedno z badań wykazało, że długotrwałe stosowanie dużych dawek może prowadzić do zmniejszenia liczby plemników, chociaż po zaprzestaniu używania konopi indyjskich liczba plemników szybko powróciła do normalnego poziomu. W każdym razie stosowanie wysokich dawek marihuany jako środka zmniejszającego prawdopodobieństwo zapłodnienia nie jest uważane za skuteczną metodę kontroli urodzeń.

Należy zauważyć, że poziom dawkowania jest kwestią bardzo indywidualną, a niska dawka dla jednej osoby jest dawką zbyt dużą dla innej. Podobnie jak w przypadku każdego używania konopi indyjskich, indywidualny użytkownik musi dostosować spożywaną ilość, aby osiągnąć pożądaną odpowiedź terapeutyczną. Nie powinno być trudno określić, kiedy ilość spożytej marihuany wywołuje pożądane podniecenie seksualne, a kiedy sprawia, że osiągnięcie orgazmu jest bardziej pracochłonne niż jest tego warte.

Warto zauważyć, że australijskie badanie z 2009 roku wykazało, że mężczyźni, którzy używali marihuany, mieli więcej partnerów seksualnych niż ci, którzy jej nie używali. Nie wiem, czy to oznacza, że mężczyźni, którzy palą marihuanę, tak dobrze się bawią, że chcą częściej uprawiać seks, albo że palenie marihuany powoduje, że mężczyzną puszczają hamulce, ale badanie zostało skrytykowane za brak ustalenia związku przyczynowo-skutkowego między marihuaną i sprawności seksualnej.

Niezależnie od tego, czy jest to intymny związek z partnerem na całe życie, przygoda na jedną noc, czy chwila dla siebie, konopie indyjskie mogą nadać dramatyczny nowy wymiar twojemu kochaniu się i życiu seksualnemu. Jeśli nie próbowałeś marihuany i seksu razem, przygotuj się na wyjątkowe przeżycie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl