Jak Nawodnić Suche Pąki Marihuany?

Opublikowane przez Mirena Walczak w dniu


świeże nasiona marihuany

Jak nawodnić suche pąki marihuany?

Teoria nawadniania marihuany sprowadza się do wilgotności względnej. Zazwyczaj mikroklimat tworzy się, umieszczając mokry przedmiot obok suchego w szczelnym pojemniku.

W tym mikroklimacie cząsteczki wody zaczynają przenosić się z mokrego obiektu do suchego — od wysokiego do niskiego stężenia — aż do powstania równowagi, znanej jako osmoza.

Jest to uproszczona wersja, ale w zasadzie to właśnie robisz podczas nawadniania marihuany. Umieszczasz swoje pąki obok wilgotnego obiektu i pozwalasz na zajście osmozy.

Oto niektóre z najlepszych metod nawodnienia pąków konopi

Metoda skórki z owoców

Metoda skórki z owoców jest prawdopodobnie najczęstszą metodą ponownego nawodnienia pąków konopi. Skórki owoców naturalnie są wilgotne, a umieszczone w mikroklimacie szybko przenoszą wilgoć do pąków w ciągu kilku godzin.

Możesz użyć różnych owoców do tej techniki, ale najczęstszymi owocami są pomarańcze i limonki, zawierające limonen i inne terpeny, które zawiera nawet konopie indyjskie. Terpeny zawarte w owocach mogą poprawić smak i aromat konopi.

Dobrym rozwiązaniem są również skórki od banana. Działają szybciej, ale są bardziej podatne na gnicie w mikroklimacie. Możesz również użyć skórek jabłek, ponieważ stopniowo uwalniają wilgoć i nie zmieniają smaku i aromatu pąków.

Mówiąc o smaku i aromacie, niektóre owoce, takie jak pomarańcze i limonki, mogą zmienić smak i aromat pąków. Nie jest to jednak złe — niektórzy ludzie lubią owocowe smaki marihuany, a może ty też będziesz.

Powinieneś wybrać tę metodę tylko do krótkotrwałego nawodnienia, ponieważ stare skórki owoców mogą zacząć gnić i rozwinąć się grzyb, który może następnie przenieść się na pąki. Z tego samego powodu zawsze sprawdzaj pąki po nawodnieniu ich skórkami owocowymi.

Niektórzy hodowcy sugerują również używanie chleba zamiast skórek owoców. Zasadniczo trzeba namoczyć kawałek chleba w wodzie i umieścić go w pojemniku, tak jak skórki owoców.

Wadą tej metody jest to, że musisz uważać, aby chleb nie dotykał twoich pąków. Chleb może pozostawiać okruchy chleba, które mogą dostać się do twoich pąków i zmieniać smak i aromat. Ponadto chleb może dość szybko pleśnieć. Ponadto nie zostawiaj kromek chleba na więcej niż kilka godzin na raz, ponieważ nie chcesz zapraszać pleśni.

Ręcznik papierowy i metoda wody destylowanej

Innym świetnym sposobem na nawodnienie pąków jest użycie ręcznika papierowego i odrobiny wody destylowanej. Ręczniki papierowe doskonale zatrzymują wilgoć bez wpływu na smak i aromat pąków.

Ponownie, ta metoda jest odpowiednia tylko do krótkotrwałego ponownego nawodnienia, ponieważ pleśń i grzyby mogą szybko rosnąć na wilgotnych ręcznikach papierowych.

Metoda terakotowa

Czy wiesz, że szefowie kuchni używają krążków z terakoty do przechowywania brązowego cukru, ponieważ utrzymuje on wilgoć przez długi czas? Możemy użyć tej samej koncepcji do nawodnienia konopi.

Terakota jest porowata, więc po namoczeniu w wodzie może długo zatrzymywać wilgoć — podobnie jak skórka owocu. Najlepszą częścią krążków z terakoty jest to, że nie zmieniają smaku i aromatu ani nie rozwijają pleśni. Ponadto można je tanio kupić w Internecie lub w sklepie ogrodniczym. Po prostu wybierz taki, który jest wystarczająco mały, aby zmieścił się w pojemniku.

Metoda pary wodnej

Innym wspaniałym i powszechnym sposobem nawodnienia marihuany jest użycie wrzącej wody. Gdy woda się zagotuje, zaczyna parować. W tej metodzie używasz tych par wodnych do ponownego nawodnienia konopi.

Humidor Box

Jeśli musisz regularnie nawadniać swoje pąki konopi, rozważ zainwestowanie w humidor. Ten system był tradycyjnie używany do utrzymywania wilgoci w cygarach, ale obecnie można znaleźć pudełka do humidorów przeznaczone do konopi w cenie od 150 do 250 dolarów amerykańskich w Internecie.

Jeśli wybierzesz tę metodę, zawsze wybieraj humidor przeznaczony do konopi indyjskich o wilgotności względnej poniżej 65%. Pudełka do humidorów przeznaczone do cygar mają wilgotność względną 70%, co jest zbyt dużą wartością dla konopi.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl