Hermafrodyty w Uprawie Marihuany

Opublikowane przez Mirena Walczak w dniu


świeże nasiona marihuany

Hermafrodyty powstają podczas występowania stresu środowiskowego. Dzisiaj mamy dla was artykuł jak identyfikować hermafrodyty oraz jak się przed nimi chronić.

Zwierzęta i rośliny cierpią na stres, jeśli okoliczności zewnętrzne im nie odpowiadają. A to może modyfikować genetykę tych żywych istot. Roślina marihuany wyhodowana w wyniku stresu może jednocześnie wytwarzać kwiaty żeńskie i męskie. Kiedy roślina doświadcza stresu w fazie kwitnienia, może stać się hermafrodytą.

Hermafrodytyzm jest procesem naturalnym, ale należy go unikać. Ponieważ zapylanie hermafrodyty może całkowicie zrujnować twoje plony. Oto jak rozpoznać rośliny hermafrodytyczne i jak się przed nimi chronić.

Hermafrodyty

Rośliny marihuany mogą stać się hermafrodytami, ale co to dokładnie oznacza? To znaczy posiadanie obu narządów płciowych. Główna przyczyna jest genetyczna. Roślina marihuany może również stać się hermafrodytą z powodu stresu środowiskowego. Nagła zmiana temperatury, źle przystosowane warunki pogodowe, przerwanie cykli świetlnych, czy po prostu problem z wodą są tego przyczyną.

Hermafrodytyzm jest często mylony z rośliną jednopienną. Rośliny hermafrodytyczne wytwarzają kwiaty z narządami męskimi i żeńskimi, podczas gdy rośliny jednopienne mają oddzielne kwiaty męskie i żeńskie. Oba gatunki roślin uważamy za hermafrodyty. I oczywiście cechy hermafrodytyczne mogą być przenoszone z rośliny na roślinę przez krzyżowanie.

Dwa rodzaje hermafrodytyzmu

W przypadku marihuany istnieją zatem 2 główne cechy hermafrodytyzmu, typ genetyczny i pąki, które mieszają się z powodu stresu środowiskowego. Ponadto klon „prawdziwej” rośliny będącej hermafrodytą z pewnością zmieni się w hermafrodytę.

W przypadku „prawdziwej” hermafrodyty części męskie i żeńskie rosną na różnych częściach rośliny. Ale nie będą rosły razem w tym samym miejscu. Te, które powstały w wyniku wypadku lub stresu środowiskowego, mają obie płcie w tym samym miejscu. „Prawdziwa” hermafrodyta ma zarówno żeńskie słupki, jak i w pełni uformowane (męskie) woreczki pyłkowe.

Jak rozpoznać hermafrodyty?

Męskie kwiaty mają pięć pręcików. Kwiaty męskie można łatwo odróżnić od żeńskich po żółtym kolorze i kształcie banana. Ważne jest regularne oglądanie roślin ze wszystkich stron. Małe kwiaty męskie mogą czasem chować się pod liśćmi. Męskie kwiaty można łatwo oddzielić od rośliny za pomocą wiatru lub wentylacji.

Zapobieganie reprodukcji

Nie zaleca się hodowania rośliny wykazującej cechy hermafrodyty. Ponieważ jest to wysoce dziedziczna cecha genetyczna, w pejoratywnym tego słowa znaczeniu. Dobra matka hodowlana nie będzie wykazywać oznak hermafrodytyzmu nawet w stresie. Zaleca się jak najwcześniejsze usunięcie roślin hermafrodytycznych z pomieszczenia do uprawy lub obszaru uprawy, aby uniknąć przypadkowego zapylenia pąków. Jeśli pyłek wejdzie w kontakt z twoimi pąkami, pąki te przestaną się koncentrować na produkcji (pąków). W ten sposób roślina przekształci wszystkie swoje wysiłki w szaleńczą produkcję nasion. Twoje plony w takim przypadku będą naprawdę nędzne.

Chociaż nie jest to wskazane, hodowca, który bardzo uważnie obserwuje, może ostrożnie zrywać worki z pyłkiem, zanim pękną. Ten proces wymaga dużej czujności i pracowitości. Gdy tylko pojawi się woreczek pyłkowy, możesz być pewien, że kolejne będą pojawiać się w sposób ciągły. Kwiaty męskie można skropić niewielką ilością wody, aby zneutralizować pyłek. A potem trzeba je przeciąć przyborami wysterylizowanymi alkoholem (pęsetą lub małymi nożyczkami).

W wielu przypadkach podczas uprawy i kwitnienia pojawi się tylko jeden męski kwiat. Jeśli zwrócisz uwagę na czynniki środowiskowe, proliferacja męskich kwiatów kończy się wcześnie. Z drugiej strony, jeśli występuje wiele męskich kwiatów i proces nie ugrzęźnie. Musisz pozbyć się swojej hermafrodyty. Zwilż tę niechcianą roślinę, wynieś ją z miejsca uprawy.

Stworzenie idealnego środowiska poprawia jakość produktu końcowego. Ale zmniejsza to również ryzyko hermafrodytyzmu i tego, że twoje rośliny niepotrzebnie cierpią. Oto kilka środków zapobiegawczych, które należy zastosować:

• Należy skrupulatnie przestrzegać oświetlenia w fazie kwitnienia, a także czasów IDEALNEJ ciemności. Najmniejsza ingerencja światła w tej fazie może zdegenerować twoje rośliny konopi
• Temperatura musi być niższa niż 27° i nie może się nadmiernie wahać w ciągu dnia i nocy.
• Warunki wilgotności muszą być odpowiednie, nadmiar lub brak wody degraduje roślinę i może powodować zaburzenia genetyczne.
• Unikaj pestycydów, fungicydów i nadmiernych nawozów.
• Przedawkowanie chemikaliów może zmienić twoją plantację.
• Dbaj o swoje rośliny, przycinaj je i dbaj o higienę.
• Uszkodzone korzenie (gwałtowne przesadzanie) lub połamane gałęzie również mogą być czynnikiem „negatywnej” rehabilitacji rośliny.
• Nie przekraczaj terminu zbioru, takie niesłychane dla rolnika opóźnienie może zakłócić pracę rośliny.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl