Hermafrodyty i Jak Im Zapobiegać

Opublikowane przez Mirena Walczak w dniu


świeże nasiona marihuany

Czym są hermafrodyty i jak im zapobiegać?

Hermafrodytyzm jest powszechnym problemem wielu nowych hodowców na całym świecie. Jest to znany problem, ponieważ może nie tylko wpłynąć na samą roślinę, ale także inne rośliny konopi w ogrodzie.

Hermafrodyty są zwykle spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak stres, braki lub czynniki środowiskowe, które sygnalizują roślinę, aby wytwarzać cechy płci męskiej i żeńskiej.

Dlaczego hermafrodyty są niekorzystne?

Kiedy uprawiasz marihuanę, musisz zapobiec zapylaniu roślin żeńskich, ponieważ pąki bogate w kannabinoidy rosną w pełni tylko wtedy, gdy nie zostaną zapłodnione. Jeśli jednak roślina jest zapylana, pąki okazują się małe i pełne nasion. Zazwyczaj występuje, ponieważ roślina kieruje swoją energię do wytwarzania nasion zamiast kannabinoidów, żywicy i terpenów na pąkach.

Ponadto, jeśli Twoja roślina stanie się hermafrodytą, może zapylać się sama oraz inne rośliny w pokoju, wpływając na ogólną wydajność. Twoje cenne pąki będą miały niechciane nasiona i znaczny spadek smaku i siły.

Jak zidentyfikować hermafrodyty w uprawie marihuany?

Aby zidentyfikować hermafrodytyzm w swojej roślinie, musisz najpierw nauczyć się identyfikować żeńskie i męskie rośliny konopi.

Identyfikacja konopi żeńskich

Rośliny żeńskie to te, które produkują nasze ukochane kubki pełne smaku, aromatu, THC i CBD.

Aby zidentyfikować żeńskie rośliny, musisz spojrzeć na węzły na gałęziach. Żeńskie rośliny identyfikują się na tym obszarze pokrytym słupkami – jako małe białe włosy.

Identyfikacja męskiej rośliny marihuany

Męskie rośliny konopi są łatwiejsze do wykrycia. Produkują pyłki, które zapylają kobiety. Aby zidentyfikować męskie rośliny przyjrzyj się węzłom – jeśli rosną obok nich małe kulki odpowiedź jest twierdząca. Te małe kulki to worki pyłkowe, które uwalniają pyłek w powietrze, gdy kwitną. Po uwolnieniu pyłek przemieszcza się za pomocą powietrza do innych roślin.

Identyfikacja hermafrodyt

Jeśli zauważysz, że twoja roślina ma cechy płci męskiej i żeńskiej – słupki i worki pyłku – jest to hermafrodyta. Dodatkowo roślina będzie wyglądać jak dziwna hybryda. Ponieważ roślina ta dzieli cechy męskie i żeńskie, może się zapylać, wytwarzając pąki z nasionami zamiast tych, które można palić.

Co powoduje hermafrodytyzm w marihuanie?

Hermafrodytyzm może być spowodowany kilkoma przyczynami w marihuanie, ale występuje głównie z powodu czynników ludzkich lub środowiskowych. Poniżej znajdują się niektóre z najczęstszych przyczyn powstawania hermafrodyt.

Manipulowane nasiona

Jeśli nasiona pochodzą z rośliny hermafrodytowej lub rośliny, która jest skrzyżowaniem dwóch niezgodnych odmian, mogą również wyrosnąć w rośliny hermafrodytowe. Ponadto niektóre odmiany są genetycznie bardziej podatne na zamienianie się w hermafrodyty. Jest tak, ponieważ czasami hermafrodytyzm może być dziedziczny.

Opóźnione zbiory

Z drugiej strony, jeśli opóźnisz zbiory swojej rośliny, tj. przedłużysz fazę kwitnienia, twoja roślina może zamienić się w hermafrodytę, ponieważ cechy płciowe pojawiają się na etapie kwitnienia. Jeśli marihuana jest zbyt długo w fazie kwitnienia, roślina będzie szukać pyłku do uprawy nasion. To tylko strategia przetrwania, w którym roślina decyduje się na rozwój własnych worków z pyłkiem.

Wielu hodowców używa również tej techniki do produkcji nasion, więc jest oczywiste, że musisz zebrać pąki we właściwym czasie, aby zapobiec rozwoju hermafrodyt.

Niewłaściwy składnik odżywczy lub medium uprawy

W wielu przypadkach hermafrodytyzm może również wystąpić z powodu niepoprawnych składników odżywczych lub podłoża, które obciąża roślinę. Dlatego konieczne jest użycie odpowiedniego medium i właściwej mieszanki składników odżywczych.

Stresory środowiskowe

Wiele roślin staje się hermafrodytami z powodu stresorów środowiskowych, takich jak nieprawidłowa temperatura i wilgotność względna, nagła zmiana cykli światła ub niewłaściwe metody treningu.

Takie niestabilne warunki stawiają roślinę w trybie przetrwania, prowadząc ją do produkcji hormonów, które rozwijają zarówno cechy męskie, jak i żeńskie.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl