Czas Oczekiwania na Pełny Wzrost Marihuany

Opublikowane przez Paweł Karaś w dniu


świeże nasiona marihuany

Konopie rosną szczególnie szybko co jednoznacznie oznacza że jest rośliną jednoroczna, wyniku czego maksymalny czas wzrostu do zbiorów to jeden rok. Tak naprawdę, ile rośną konopie jest zależne od paru ważnych aspektów a mianowicie od odmiany marihuany, którą masz zamiar uprawiać oraz od zakresu dobranych warunków do jej potrzeb.

Istota jest w odmianie

Czyli zaczynamy od istoty naszego zagadnienia, konopie o których mowa posiadają trzy główne a jakże ważne typy genów Sativa, Indica oraz Ruderalis. Oprócz tych odmian istnieją także krzyżówki, nazwane Hybrydami. Co nie które odmiany marihuany mogą zawierać niezależny udział genów, to w jakim czasie rosną konopie zależne jest głównie od jej genów. Wymieniając na przykład odmiany Indica, swoją dojrzałość do samego kwitnienia osiągają w około 7-9 tygodni przez co jest zdecydowanie szybsza od Sativa. Z kolei w przypadku odmiany potrzebny czas kwitnienia to około 9-12 tygodni,z czym przy wielu innych odmianach trwać to może długo dłużej.

Jeśli wykażesz odrobinę cierpliwości nie pożałujesz swoich kroków by osiągnąć cel, a dlaczego? Ponieważ dostarczą one zupełnie odmienne działanie, ależ to nie wszystko przynosi działanie bardziej energetyczne, smak i aromat niż w przypadku Indici. Jednak do najszybszych konopi należą geny Ruderalis. W tym wypadku geny Ruderalis osiągają gotowość począwszy od małego nasiąka do zbioru w około 60 dni czyli 2 miesiące.

Osiągniecie pełnej dojrzałości marihuana outdoor?

W sytuacji kiedy już jesteśmy zdecydowani na tą odmianę czas na posadzenie marihuany na dworze przystępujemy do tego zwykle na przełomie kwietnia oraz maja. Jednak jest oczywiste, że w tym przypadku bardzo istotna jest tu pogoda. W okresie miesiąca kwietnia zdarzają się gruntowe przymrozki należy tego przestrzegać, aby nie posadzić naszych sadzonek konopi dlatego, że grozi to nieodwracalnym zniszczeniem lub w najlepszym wypadku delikatnie je uszkodzi. Noce muszą być ciepłe.

Decyzja o wysadzeniu odmian pełno sezonowych w warunkach outdoor, oczekiwać zbiorów można na przełomie września lub października. W warunkach naturalnych czyli pod chmurką konopie określa się, na pełny wzrost 5 miesięcy. Pamiętajmy, że odmiany po wyżej połowy czy 100% genów Indica, są gotowe do zbioru szybciej w odróżnieniu do odmiany z przewagą lub w 100% genów Sativa.

Osiągniecie pełnej dojrzałości indoor?

Wygodnym sposobem na uprawę konopi są warunki domowe co ważniejsze umożliwia nam hodowanie przez cały rok. Bardzo istotna jest prawidłowa wiedza, aby osoba decydująca się na ten wariant zapewniła odpowiednie warunki do prawidłowego rozwoju i spokojnego życia konopi. Kiedy obraliśmy opcję growboxa należy koniecznie pamiętać żeby nie zapomnieć o odpowiednim oświetleniu, temperaturze, wilgotności czy o wentylacji.

Zatem czas, który musimy sobie zarezerwować do uprawy domowej to przeważnie plus, minus trzy miesiące (90 dni). Wymienione 90 dni naszej uprawy dzielimy 24-30 dni na poczet wzrostu później 60-66 dni dla fazy kwitnienia. Trzeba brać także poprawkę na to że musimy przeznaczyć dodatkowy czas na to, aby dobrze wysuszyć topy.

Ile czasu potrzebuje odmiana automatyczna?

Najszybciej rosnące ze wszystkich wymienionych odmian to oczywiście automaty, które zawierają gen Ruderalis. Reasumując wszystkie fakty ten typ odmiany może być już w pełni gotowy do zbiorów nawet już po 70 dniach to już po dwóch miesiącach. Marihuana w wersji automat możemy uprawiać zarówno w warunkach domowych jak i zewnętrznych czyli outdoor.

Przez wzgląd na to, że odmiany automatyczne nie potrzebują tyle czasu, by dojrzeć w odróżnieniu do klasycznych odmian outdoor mogą być uprawiane na zewnątrz w postaci dwóch tur na przykład od mają do lipca oraz lipca do września.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl