Aktywacja Kannabinoidów i Metabolizm
Aktywacja kannabinoidów i metabolizm.
Używanie konopi indyjskich do celów medycznych lub rekreacyjnych staje się powszechnym zjawiskiem, ponieważ coraz więcej krajów na całym świecie legalizuje ich używanie.
To ma sens. Wystarczy raz spróbować marihuany, aby przekonać wiele osób o jej zdolności do wywierania wpływu na ból, sen, nastrój, głód i szereg innych funkcji organizmu. Mimo to, nawet wśród konsumentów konopi, niewielu dokładnie rozumie, jak i dlaczego ta roślina może wywoływać tak wiele różnych efektów. Ale chociaż dla wielu może to pozostać tajemnicą, naukowcy dobrze rozumieją, w jaki sposób konopie wchodzą w interakcję z naszymi ciałami.
W tym artykule omówimy, w jaki sposób konopie aktywują te różne funkcje oraz jak niektóre z jej aktywnych substancji chemicznych, klasa cząsteczek zwanych kannabinoidami, są metabolizowane w ludzkim ciele.
Zrozumienie podstawowego metabolizmu leków
Aby w pełni zrozumieć tę historię, zacznijmy od początku. W starożytności, kiedy ludzie ewoluowali w istoty, którymi jesteśmy dzisiaj, wszyscy byliśmy łowcami-zbieraczami. Jedliśmy wszystkie rodzaje roślin, które znaleźliśmy podczas żerowania. Ale wiele roślin produkowało toksyny, więc nasze ciała musiały kreatywnie pozyskiwać składniki odżywcze i energię z tych roślin i nie zatruć się.
Aby przetrwać żywiąc się tak wieloma toksycznymi roślinami, opracowaliśmy zdolność do detoksykacji wielu innych niebezpiecznych substancji i eliminacji toksyn roślinnych z naszego organizmu. Ten proces detoksykacji jest wywoływany przez enzymy (głównie w naszej wątrobie i przewodzie pokarmowym).
Ale w dzisiejszych czasach rzadko jemy trujące rośliny – odkryliśmy różne leki z tych roślin – więc naukowcy zwykle nazywają te ważne enzymy „enzymami metabolizującymi leki”.
Metabolizm leków odnosi się po prostu do sposobu, w jaki leki są przekształcane z jednej formy chemicznej w drugą poprzez reakcje chemiczne w żywych organizmach.
Proces ten jest powszechnie uważany za proces detoksykacji — ponieważ bez niego wiele leków pozostanie w naszym organizmie i wywoła reakcje toksyczne. Ogólnie rzecz biorąc, im szybciej lek może zostać usunięty z organizmu po tym, jak spełnił swoją zamierzoną rolę, tym mniej niepożądanych skutków ubocznych można się spodziewać, więc ten naturalny proces detoksykacji jest niezbędny do bezpiecznego i skutecznego stosowania wielu leków.
Czasami ludzie mówią o tym procesie metabolizmu jako o „rozkładzie” substancji chemicznych w twoim ciele, ale w większości przypadków metabolizm w rzeczywistości działa odwrotnie – dodając więcej cząsteczek do struktury chemicznej. Jak się okazuje, często im większa substancja chemiczna, tym łatwiej jest ją wyeliminować z organizmu.
0 komentarzy