Zastosowanie Marihuany w Chorobie Parkinsona

Opublikowane przez Paweł Karaś w dniu


świeże nasiona marihuany

Kannabinoidy znajdujące się w konopi indyjskiej – znalazły zastosowanie w leczeniu choroby Parkinsona, to drugie najczęściej występujące schorzenie neurodegeneracyjne po chorobie Alzheimera. Pomimo rozwoju nauki, nadal nie opracowano metody, która pozwalałaby na wyleczenie choroby Parkinsona. Obecne sposoby terapii opierają się tylko na leczeniu objawów. Z pomocą przychodzi naturalna substancja pozyskana marihuany medycznej.

Parkinsona to choroba przewlekła – zwyrodnieniowego, ośrodkowego układu nerwowego, która dotyczy głównie obszarów mózgu odpowiedzialnych za kontrolowanie ruchu. Zwykle pojawia się u osób w wieku powyżej 60 lat aczkolwiek w przypadku choroby Parkinsona choroba u osób młodych może dotykać w wieku poniżej 40 lat i występuje częściej u mężczyzn niż u kobiet. Parkinson charakteryzuje się śmiercią neuronów w obszarze mózgu. Wymienione wcześniej neurony są odpowiedzialne za wytwarzanie dopaminy, która jest odpowiedzialna za prawidłowe przemieszczanie się sygnału do mózgu. W związku z tym odpowiedzialny jest za kontrolowanie ruchu. W kolejnych stadiach choroby mogą pojawić się również problemy sensoryczne, senne i emocjonalne depresja lub lęk, w połączeniu z demencją w tych ostatnich fazach. Na dzień dzisiejszy na chorobę nie ma lekarstwa, a jedynie leczy się objawy.

Czy zatem konopie indyjskie mogą pomóc?

Użycie konopi indyjskich do leczenia choroby Parkinsona zostało po raz pierwszy opisane w Europie w „Podręczniku chorób układu nerwowego” Williama Richarda Gowersa (Philadelphia, PA, USA: P. Blakiston’s Son & Co, 1888) już pod koniec XIX wieku. Po upływie stu trzydziestu lat zbadajmy naukowe dowody.

Kannabinoidy zawierają związki w których ponad 100 zostało opisanych – działają na nasz mózg poprzez wiązanie ze strukturami zwanymi receptorem CB1 i receptorem CB2. Receptory te, wraz z endogennymi cząsteczkami, które je aktywują (endokannabinoidy), stanowią część układu endokannabinoidowego, systemu komunikacji międzykomórkowej występującego w naszych ciałach.

Na podstawie historii jednego z mężczyzn chorego na Parkinsona powstał film dokumentalny „Ride with Larry”, który ukazuje jego zmagania dnia codziennego i stawia w optymistycznym świetle terapię kannabinoidami w przypadku choroby Parkinsona. W filmie, w którym mężczyzna przyjmuje olej RSO, czyli stężony koncentrat z konopi indyjskiej, zdobył niesamowitą popularność w sieci, ponieważ działanie olejku na objawy dokuczające choremu okazało się niesamowite. Zaledwie kilka minut wystarczyło, aby ustąpiła większość dolegliwości dręczących mężczyzn drgawki czy utrata głosu.

Możemy już w Polsce znaleźć firmę, która ma w sprzedaży waporyzatory (Vaporizery) do użytku medycznego. Pamiętajmy, aby zwracać szczególna uwagę na odpowiedni wybór urządzenia, ponieważ materiały z których są wykonane mogą być szkodliwe dla zdrowia.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl