Wyjaśnienie Dzieciom Co To Marihuana

Opublikowane przez Mirena Walczak w dniu


świeże nasiona marihuany

Mówiąc słowami Boba Dylana, czasy się zmieniają, a rodzicielstwo jest jak próba budowania mebli IKEA bez instrukcji. Dla wielu sposób, w jaki wyjaśniono nam marihuanę dorastając, nie jest tym samym, w jaki podchodzimy do tego teraz z naszymi dziećmi. Jesteśmy pewni, że wielu rodziców z epoki paniki, w którym tłumaczono, że marihuana to brama do twardych narkotyków. Mimo to wyjaśnianie dzieciom marihuany może być trudną rozmową i chcemy podejść do tego bez kłamstwa lub hipokryzji.

Rodzina naszego kolegi, była skromnymi palaczami, co oznacza, że ​​nie ukrywali tego dokładnie, ale też nie chwalili się specjalnie, że palą coś więcej niż papierosy. Ich dzieci myślały, że w szklarni uprawia się pomidory, choć ku ich własnemu braku refleksji – nigdy nie jedli swoich własnych pomidorów.

Rodzice nie straszyli go przesadnymi przemówieniami o narkotykach, które są złe, a rozmowy były bardzo szczere i bezpośrednie.

Rozmawianie z dziećmi o marihuanie zaczyna się od małych rzeczy

Rozmowy o narkotykach nie są czymś, co można zrobić raz i dobrze. Rozmowy o narkotykach są zbiorem wielu małych rozmów, które zawsze dodają większego obrazu. Warto podchodzić do tego tematu z naukowego punktu widzenia.

Konopie indyjskie zmieniają twój umysł i stan psychiczny, podobnie jak większość/wszystkie narkotyki. Sama kofeina jest pewnego rodzaju narkotykiem, który wielu ludzi lubi w kontrolowanych ilościach. Nie oznacza to, że dziecko lub nastolatek powinno ją używać. Konopie indyjskie to lek, którego mama może używać w przypadku doświadczania bólu czy stanów lękowych, tak jak używa kofeiny, aby obudzić się rano. To nigdy nie powinno być finalnym rozwiązaniem, ale pomocą w przetrwaniu długiego dnia w dobrym samopoczuciu i bez bólu.

Należy zauważyć, że ten rodzaj rozmowy może zmienić relacje. Mówienie swoim dzieciom, że coś jest złe, niemoralne lub niewłaściwe z jakiegokolwiek powodu, a następnie powiedzenie im, że sam palisz, jest wielką zdradą i maluje cię jako hipokrytę w ich oczach. Może to być jedna z pierwszych poważnych rozmów, które kształtują życie Twojego dziecka i stanowią ogromną przeszkodę dla rodzicielstwa.

Legalna marihuana to wygrana dla rodzicielstwa

Na szczęście legalizacja marihuany dała rodzicom zarówno wielką wygraną, jak i lukę. Otwiera nas na łatwiejszą rozmowę o tym, jak marihuanę – tak jak papierosy czy alkohol – najlepiej pozostawić dorosłym ze względu na dojrzałość mózgu. Podobnie jak przedstawianie dzieciom informacji dotyczących bezpiecznego seksu, uczenie dzieci informacji o narkotykach jest – naszym zdaniem – kluczem do zapewnienia im bezpieczeństwa i umożliwienia im podejmowania własnych świadomych decyzji.

Teraz, gdy marihuana jest legalna w coraz większej ilości miejsc, mamy szczęście, że mamy szansę zmienić piętno otaczające konopie indyjskie. Prowadzenie tych rozmów z naszymi dziećmi, w których jesteśmy otwarci, szczerzy i bezpośredni, sprawia, że ​​czasy się zmieniają.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl