Uzależnienia i Sposoby na Radzenie Sobie z Nimi

Opublikowane przez Paweł Karaś w dniu


świeże nasiona marihuany

Każdy z nas ma jakieś swoje przyzwyczajenia i nawyki. Niektóre z nich są zupełnie niegroźne, a inne stają się niebezpieczne, kiedy za bardzo się do nich przyzwyczajamy i mają na nas za duży wpływ. Może być tak z kofeiną, słodyczami, z alkoholem i narkotykami. Niektóre z tych uzależnień wydają się mniej szkodliwe, inne bardziej. Faktycznie mają one różnorodny stan na nasz umysł i ciało. Trzeba jednak być ostrożnym wybierając używki różnego typu.

Warto jest zastanowić się, co lubimy najbardziej robić i jak spędzać wolny czas.

Może to być ważna wskazówka do tego, aby poznać siebie. Wiele osób, które brały kiedyś narkotyki przyznają, że wiązało się to z problemami z rozpoznawaniem własnych emocji. Marihuana może wydawać się na początku mało szkodliwa, jednak z czasem może się okazać, że będziemy potrzebowali coraz mocniejszych wrażeń, których już nie będzie nam dawała. Stąd łatwa droga do uzależnienia od twardych narkotyków. Niektórzy się zastanawiają, co bardziej uzależnia marihuana czy alkohol, czy jeszcze coś innego. Na pewno odpowiedź nie jest jednoznaczna z tego względu, że wiele zależy od czyjejś psychiki i tego, w jaki sposób reaguje na używki. Każdy z nas jest inny i musi obserwować siebie oraz to, jakie są jego reakcje.

Warto zastanawiać się dla naszego dobra, co wychodzi nam na korzyść, a co może być pułapką. Niektórzy ludzie po stresującym tygodniu pracy wpadają w pułapkę spędzania wolnego czasu bardzo ryzykownie. Osoby, które spożywają dużo napojów alkoholowych lub piją ryzykownie mogą nie pamiętać później, co robili pod jego wpływem. Na każdego używki wpływają w inny sposób, dla jednego człowieka uzależnienie będzie bardzo proste i szybko wpadnie w pułapkę szkodliwych przyzwyczajeń, a u innych osób trwa to dosyć długo.

Trzeba jednak pamiętać, że bardzo dużo szkody przynosi każde uzależnienie, nie tylko dla nas, ale dla całej naszej rodziny, która martwi się o taką osobę.

Dobrze jest mieć pasję i zainteresowania, które dodają nam skrzydeł i przenoszą satysfakcję. Wtedy jest mniejsze prawdopodobieństwo, że z poczucia niezadowolenia, będziemy sięgać po nienaturalne stymulatory. W uzależnieniach zazwyczaj chodzi o dodawanie sobie dodatkowych bodźców, których nie mamy na co dzień. Poczucie przyjemności, które one dają może być na tyle wysokie, że będziemy go coraz bardziej potrzebować.

Znacznie lepiej jest znać umiar w nawykach i reagować w najlepszym możliwym momencie, nie tylko jeśli chodzi o nas, ale również wtedy, kiedy chodzi o naszych przyjaciół czy znajomych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl