Palenie Marihuany w Ciąży 

Opublikowane przez Mirena Walczak w dniu


świeże nasiona marihuany

Coraz więcej kobiet w ciąży pali marihuanę, ale czy jest ona szkodliwa dla dziecka?

Konsumpcja marihuany gwałtownie rośnie, a ponad połowa krajów legalizuje ją medycznie lub rekreacyjnie. Zioło zaczyna teraz przebijać większość leków, zwłaszcza wśród ludzi z lękiem, bólem i depresją.

Ostatnio badania wykazały wzrost spożycia u kobiet w ciąży ze wszystkich grup wiekowych w celu zmniejszenia niepokoju i porannych mdłości. Chociaż jesteśmy podekscytowani, że ludzie odstawiają leki na receptę, niektórzy pracownicy służby zdrowia zauważyli możliwy negatywny wpływ używania konopi indyjskich na dziecko.

Konsumpcja konopi przez kobiety w ciąży jest trendem wzrostowym we wszystkich grupach wiekowych.

Badanie z lat 2009-2016 pokazuje

Poniżej 18 roku życia: wzrost z 12,5% do 21,8%
18 – 24 lata: wzrost z 9,8% do 19,0%
25 – 34 lata: wzrost z 3,4% do 5,1%
Powyżej 34 roku życia: wzrost z 2,1% do 3,3%.

W ciągu ostatniej dekady przeprowadzono szereg badań w celu przeanalizowania korzyści i szkód związanych z używaniem konopi indyjskich ze względu na rosnącą popularność tego zioła. Ze wszystkich przeprowadzonych badań jeden z najbardziej kontrowersyjnych punktów dotyczył dzieci i konopi, zwłaszcza gdy są one w macicy.

Czy to jest dobre? Czy to kaskaderska funkcja mózgu? Czy konsekwencje są tak niszczące jak alkohol, papierosy i twarde narkotyki?

Odpowiedź… nikt tego nie wie.

Przynajmniej nie do końca.

Przeprowadzono badania, w których wykazują niewielkie różnice w obwodzie głowy, długości ciała itp.; ale badania wskazują, że grupy fokusowe w tych badaniach pochodziły z biednych dzielnic, w których matki prawdopodobnie również piły lub zażywały twarde narkotyki. Oba okazały się bardzo niebezpieczne dla rozwoju płodu.

Zdecydowana większość naukowców i pracowników służby zdrowia, którzy nie są stronniczy, twierdzi, że wyniki nie są statystycznie istotne, ale należy przeprowadzić więcej badań.

Zalecają jednak ostrożność w przypadku nadużywania. Zbyt duża ilość środka pobudzającego lub depresyjnego może spowodować uszkodzenie płodu. Nawet jeśli nie przechodzi przez łożysko, dziecko nadal otrzymuje te same składniki odżywcze i efekty cielesne, które otrzymuje matka.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl