Limonen – Cytrusowy Terpen

Opublikowane przez Mirena Walczak w dniu


świeże nasiona marihuany

Wszystko co musisz wiedzieć o cytrusowym terpenie.

Limonen to naturalnie występujący olej, najczęściej występujący w skórkach owoców cytrusowych, takich jak pomarańcze czy cytryny, i jest często stosowany w leczeniu różnych dolegliwości i problemów zdrowotnych. Jednak wielu może nie wiedzieć, że limonen występuje również w dużych ilościach w niektórych odmianach marihuany medycznej. Limonen jest znany ze swojego działania energetyzującego, a odmiany marihuany bogate w ten terpen mogą być przydatne w leczeniu takich schorzeń jak ADHD, zespół chronicznego zmęczenia (CFS) i depresja. W połączeniu z dużymi ilościami pinenu i beta-karofilenu, limonen może mieć u niektórych osób szczególnie silne działanie.

Ten fascynujący związek chemiczny znajdziesz także w kosmetykach, substancjach zapachowych, takich jak perfumy i dezodoranty, napojach, takich jak herbata, oraz suplementach na bazie olejków eterycznych.

1. Co to jest limonen?

Limonen to olej najczęściej występujący w skórce pomarańczowej i innych owocach cytrusowych, takich jak limonka, cytryna lub grejpfrut, w najczystszej postaci. Ludzie używali tego związku do naturalnego leczenia i łagodzenia objawów od tysięcy lat.

Jeśli chodzi o konopie indyjskie, ten ultraaromatyczny terpen zwykle występuje w odmianach o owocowym, słodkim smaku i zapachu i stanowi około 2 procent suchej masy kwiatu. Chociaż może to nie być dużo w porównaniu z innymi kannabinoidami występującymi w większości odmian (THC dominuje w postaci 10-30% w suchej masie), to naprawdę więcej niż wystarczająco!

Chociaż sam limonen nie jest psychoaktywny, wzmocni i zmieni działanie konopi indyjskich, tak jak każdego innego terpenu. Nie tylko doda owocowego, orzeźwiającego zapachu i smaku produktom z konopi indyjskich, ale limonen skutecznie pomaga zmniejszyć niepokój i poprawić nastrój. Dowody wskazują, że limonen ma działanie przeciwbólowe, przeciwnowotworowe, może obniżać poziom cholesterolu i działa przeciwzapalnie.

2. Korzyści zdrowotne limonenu.

Limonen od dawna stosowany jest jako naturalnie występujący, holistyczny sposób leczenia takich problemów, jak kamienie żółciowe, problemy żołądkowe i trawienne, utrata masy ciała, problemy związane ze stanami zapalnymi, stanami lękowymi, a nawet w profilaktyce raka.

Korzyści te wynikają zarówno z zastosowania wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Chociaż palenie odmian marihuany i związków marihuany z limonenem jest opcją, jest on równie skuteczny, gdy jest stosowany na najważniejszy i najbardziej widoczny narząd ludzkiego ciała: skórę. Wykazano, że kremy z dodatkiem limonenu są niezwykle skuteczne w stanach zapalnych i podrażnionych tkankach na powierzchni skóry. Badania pokazują, że kremy zawierające duże dawki limonenu są skuteczne w przypadku kontaktowego zapalenia skóry, narażenia na substancje drażniące skórę i innych problemów skórnych, bez wielu skutków ubocznych, które inne leki posiadają.

• Łagodzi niepokój

Wczesne badania nad limonenem pokazują, że wysokie dawki limonenu są powiązane z chronicznym upośledzeniem pamięci i stanami lękowymi wywołanymi stresem, co wykazały badania na zwierzętach na szczurach i myszach. Badania wskazują, że szczurom podawano 10 mg l-limonenu, związku chemicznego pochodzącego z limonenu, co sześć godzin przez 21 kolejnych dni. Pod koniec badania dawki limonenu podawane zwierzętom w większym stopniu zmniejszały stany lękowe niż grupa kontrolna.

• Działanie przeciwzapalne

Niedawne badanie wykazało, że limonen może być potencjalnie stosowany jako związek przeciwzapalny u pacjentów z astmą, co jest doskonałą wiadomością dla pacjentów leczonych konopiami indyjskimi spożywających odmiany bogate w limonen. Inne niedawne badanie wykazało skuteczność d-limonenu w działaniu przeciwzapalnym i antyangiogennym na powierzchnię skóry.

• Działanie przeciwbólowe

Ostatnie badania pokazują, że limonen ma potencjał jako środek przeciwbólowy. Badania te pokazują, że osoby spożywające żywność zawierającą duże ilości limonenu lub przyjmujące dawki samego olejku eterycznego odczuwają pewne działanie przeciwbólowe. Chociaż należy przeprowadzić więcej badań, wczesne objawy wskazują, że limonen węglowodorowy obecny w pomarańczach, papai i ananasie ma pewne działanie przeciwbólowe w dużych dawkach.

• Rak

Najbardziej szokującym z rzekomych skutków ubocznych limonenu jest jego powiązanie z właściwościami zabijającymi raka i hamującymi wzrost guza. Wczesne badania pokazują, że limonen ma związek ze spowolnieniem i zmniejszeniem wielkości narośli nowotworowych, szczególnie w tkance piersi. Inni badacze również znaleźli powiązania ze zmniejszeniem raka prostaty, raka okrężnicy i raka płuc. Chociaż badania są wciąż na bardzo wczesnym etapie, powiązania są znaczne i należy je zbadać pod kątem ich potencjału.

3. Potencjalne ryzyko i skutki uboczne.

Chociaż badania pokazują powiązania między limonenem a wieloma pozytywnymi skutkami, które właśnie omówiliśmy, należy zauważyć, że należy przeprowadzić więcej badań, aby określić, czy te powiązania są tak istotne, jak się wydaje.

Organizacje takie jak Agencja ds. Żywności i Leków nie zatwierdziły jeszcze ani nie poparły żadnego z tych powiązań naukowych i badań. Oznacza to, że nie przeprowadzono jeszcze wystarczającej liczby recenzowanych, istotnych badań, które udowodniłyby, że limonen działa to, co te badania wykazały często i konsekwentnie.

4. Jak dawkować limonen?

Chociaż zawsze można przyjmować limonen w postaci olejków eterycznych lub innego kremu do stosowania miejscowego, najbardziej konsekwentnym sposobem przyjmowania dużych dawek limonenu przez pacjentów leczonych konopiami indyjskimi jest użycie konopi indyjskich.

W szczególności będziesz chciał zdobyć odmianę bogatą w limonen, taką jak:

• Lemon G,
• Banana OG,
• Berry White,
• Emerald Jack,
• Cookies and Cream,
• Black Cherry Soda,
• Do-Si-Do,
• Purple Hindu Kush,
• Shining Silver Haze,
• Liberty Haze,
• Wedding Cake,
• White Fire OG.

To tylko niektóre z odmian o najwyższej zawartości limonenu.

Podsumowanie

Podobnie jak w przypadku każdej innej formy leku lub produktu z konopi indyjskich, warto skonsultować się ze swoim lekarzem, aby ustalić odpowiednią dla siebie dawkę. Jeśli chodzi o dawkowanie, zdecydowanie zalecamy cierpliwe podejście, zaczynając od małej ilości marihuany, sprawdzając, jak to na ciebie wpływa, a następnie nieznacznie zwiększając dawkę, aż uzyskasz pożądany efekt.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl