Jak Powstaje Haszysz?

Opublikowane przez Mirena Walczak w dniu


świeże nasiona marihuany

Pod koniec śródziemnomorskiej jesieni ziemia jest zaorana i pozostawiona do odpoczynku na około 4 do 5 miesięcy, a na początku sezonu wiosennego grunt jest obsiany znaczną ilością nasion i dokładnie zaorany, aby mieć pewność, że gleba jest gotowa, a woda zostanie dobrze wchłonięta przez ziemię podczas nawadniania.

Po wykiełkowaniu nasion rolnicy usuwają wszystkie szkodliwe rośliny, które wykiełkowały, a pozostawiają tylko te dobre, i tu rozpoczyna się procesy nawadniania.

Proces nawadniania odbywa się zgodnie z charakterem gruntu (wilgotność, wysokość, pragnienie roślin itp.). Zwykle po 8 miesiącach rolnicy usuwają męskie rośliny, ale niektóre z nich mogą zostawiać rozrzucone po polu.

Tworzenie się żywicy rozpoczyna się zwykle pod koniec 8 miesiąca, kiedy klimat zaczyna się ochładzać, zwłaszcza w nocy. Miesiąc później rozpoczyna się zbiór. Zazwyczaj rolnicy zaczynają zbierać plony, gdy widzą, że kolory roślin zmieniają się na złocistożółte, a liście zaczynają spadać z roślin. Oznacza to, że roślina osiągnęła dojrzałość i jest gotowa do zakończenia swojego cyklu życiowego.

Po zbiorach rośliny są następnie rozsiewane na polach i pozostawiane do wyschnięcia wystawione na działanie promieni słonecznych na okres 7 dni. W tym czasie rośliny wysychają i sztywnieją.

Z pól rośliny są następnie transportowane do zamkniętych przestrzeni i pozostawiane tam jeszcze przez 3 miesiące, aż do 12. miesiąca, kiedy to temperatury w nocy znacznie spadają i różnią się znacznie w zależności od temperatury w ciągu dnia.

W tych przestrzeniach rozpoczyna się proces oddzielania materiałów od drewna lub oddzielania liści i wierzchołków (pąków) zawierających żywicę od drewna. Pracownicy zaczynają uderzać w rośliny za pomocą dużego narzędzia podobnego do widelca, aby oddzielić drewno od liści i kwiatów posiadających żywicę.

Po oddzieleniu proces przesiewania realizowany jest przez maszyny wyposażone w wiele sit, w których nasiona są oddzielane od żywicy i innych materiałów, tzw. słomy konopnej.

Są to bardzo drobne sita, które przepuszczają tylko żywicę i odejmują zmiażdżone liście, a ostatecznie oddzielają żywicę od innych materiałów.

To z kolei przekłada się na to, co nazywamy haszyszem, w którym możemy zobaczyć kilka różnych iteracji i odmian. Niektóre okazują się ciemne i lepkie, a inne miękkie i jasne.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl