Jak Kiełkować Nasiona Marihuany „Pewnym Sposobem”, Czyli Ręcznik Papierowy

Opublikowane przez Oliwia Karczewska w dniu


świeże nasiona marihuany

Marihuana by mogła wyrosnąć na zdrową roślinę, potrzebuje twojej pomocy a mianowicie musisz ją najpierw wykiełkować. A zaczyna się to od dostarczania nasionom odpowiedniej ilości wody i tlenu, zmuszając je w ten sposób do pękania i kiełkowania systemu korzeniowego. Pierwszym a tym samym najłatwiejszych i najskuteczniejszych sposobów na to jest zastosowanie wilgotnych ręczników papierowych. W po niższym artykule opiszemy szczegółowo etapy tejże metody kiełkowania. A więc jak kiełkować nasiona marihuany tym sposobem?

Łatwy i pewny sposób, co to tak naprawdę znaczy?

Więc chodzi tu o kiełkowanie by uzyskać początek cyklu życia naszej rośliny. Postaramy się opisać, jak nasiona wyrastają w roślinę po okresie uśpienia bądź kiedy wcześniej istniejące w niej życie w końcu budzi się przez określone warunki. Do kiełkowania wymagają tylko i wyłącznie odpowiedniej ilości wody, ciepła i tlenu. Po dostarczeniu odpowiedniej ilości wilgoci zalążki powiększają się i pękają. Z pęknięcia na płaszczu nasiennym pojawi się maleńki korzeń zwany korzonkiem – główny korzeń palowy lub główny korzeń, z którego wyrosną korzonki. Wczepia się w podłoże, pomagając sadzonce wchłonąć więcej wody. W miarę rozwoju systemu korzeniowego sadzonka zostaje wysadzona do góry, a pędy zaczynają rosnąć w kierunku źródła światła. Ocenia się, iż najczęstszą i najprostszą metodą jest użycie ręczników papierowych zamoczonych w wodzie.

Dlaczego wybierać kiełkowanie za pomocą ręcznika papierowego?

Wiedz o tym, że ogrom doświadczonych hodowców marihuany postawiła na tę metodę i bardzo słusznie. A dlaczego? Ponieważ jest przede wszystkim niebywale prosta i tania w wykonaniu. Nie jest w żadnym wypadku wymagająca a tym samym nie wymaga wymyślnych materiałów. Wszystko czego będziesz potrzebować, to ręczniki papierowe i z tym zaopatrzeniem możesz zaczynać swoją przygodę.

Wiedz, że z takim podejściem jesteś w pełni przygotowany ponieważ uznawane jest za najbardziej skuteczne. Wszystko jest zależne od tego że mokre ręczniki papierowe nie są porowate, co oznacza, że nasiona i pączkujące korzenie po prostu leżą na wierzchu materiału i nie zablokują się w żadnych mikro szczelinach. Jedynym na co należy zwracać uwagę to na jakość papieru albowiem jednowarstwowe warianty najlepiej się tu sprawdzą z uwagi na fakt że droższe ręczniki papierowe mają już teksturę podobną do tkaniny, co powoduje, że kiełki wrastają w papier. Co oznacza że istnieje ryzyko uszkodzenia delikatnego korzenia palowego podczas usuwania kiełkujących nasion. Zatem radzimy trzymać się tanich ręczników papierowych, a nie uraczysz tego typu problemu.

Drugim a jakże istotnym powodem, dla którego ręczniki papierowe służą jako idealne podłoże do przechowywania zalążków, jest to, że pomagają kontrolować wilgotność. Możesz po prostu zwilżyć materiał, jeśli zaczyna wysychać, lub przenieść go w cieplejsze miejsce, jeśli jest za bardzo przemoczony. Monitorowanie konfiguracji jest również łatwe, co pozwala na przeszczep dokładnie wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Niezmiernie istotnym faktem jest to, że ręczniki papierowe są wolne od patogenów i innych szkodliwych elementów.

Jak kiełkować nasiona marihuany przy pomocy papierowych ręczników

W chwili kiedy zdecydujemy się na takie kiełkowanie nasion marihuany niczego nie musisz się obawiać przez wzgląd na to, że uznawane jest to za dziecinnie proste. Cała ta procedura polega na umieszczeniu zalążków na zwilżonych ręcznikach papierowych, aby mogły wykiełkować. Jednak zanim zaczniemy czasem przy starszych nasionach wymaga ona ówczesnego kroku, czyli namoczenia nasion przez noc. Takie postępowanie nie tylko zmiękcza zewnętrzną powłokę i ułatwia wyłonienie się korzenia palowego. Ma także za zadanie pomóc, przyśpieszyć w pierwszej kolejności kiełkowanie, gdyż starsze nasiona mają twarde skorupki. Następnie wystarczy przygotować zestaw ręczników papierowych, umieścić na nim nasiona i pozostawić je na pewien czas, aż wykiełkują. Ogólnie rzecz biorąc, proces może potrwać od dwóch do ośmiu dni, lecz zdarza się że i dłużej.

Krok 1: Przygotuj odpowiednie materiały i miejsce pracy. Oto, czego będziesz potrzebować: Nasiona marihuany, odchlorowanej wody, stymulatory korzeni lub hormony (opcjonalnie), ręczniki papierowe, talerze obiadowe, pęseta metalowa, butelka z rozpylaczem wody. Oczywiście ważne byś upewnił się, że jakość twoich nasion jest pewna! Zwróć dokładną uwagę czy odchlorowana woda ma zrównoważone pH. Ważne by jego pH mieściło się w zakresie 6,0-6,8. W przeciwnym razie należy dostosować ją w razie potrzeby przy pomocy roztworów zwiększających lub obniżających pH. W tej sytuacji zalecane są stymulanty lub hormony korzeniowe, chociaż nie zawsze są wymagane.

Krok 2: Namocz nasiona w wodzie i przygotuj szklankę wody odchlorowanej. Dodaj do niego niektóre z preferowanych stymulantów ukorzeniających. W chwili ich dodania dokładnie wymieszaj roztwór, następnie dodaj nasiona do mieszanki pozostawiając je na 12 godzin. Jeśli nasiona mają więcej niż dwa lata, pozwól im moczyć się do 24 godzin, aby osłabić twardą łuskę, ułatwiając wnikanie wilgoci i powietrza. Po upłynięciu danego czasu sprawdź je i wyciągnij z wody. Pamiętaj że moczenie nasion jest bardzo ryzykowne, gdyż jeśli kupiłeś świeże nasiona, to nie powinno się ich moczyć wcale, gdyż mogą zgnić od nadmiaru wody. Najlepiej wtedy przejść od razu do kroku 3.

Krok 3: Zwilż i przygotuj ręcznik papierowy po czym złap cztery kawałki ręcznika papierowego i umieść go na talerzu. Złóż każdy róg i przesuwaj je delikatnie do środka, tak aby ręczniki pasowały do talerza. Następnie weź szklankę wody z nasionami marihuany i powoli wlej połowę roztworu do arkuszy, upewniając się, że jest równomiernie i obficie nasączony. Należy uważać w momencie gdy jest za dużo wody ponieważ grozi to utracie tlenu co w konsekwencji może skutkować powstaniem grzybów, dlatego nadmiar wody odlej z tak przygotowanego naczynia. Po całkowitym opróżnieniu łóżko z ręczników papierowych jest gotowe.

Krok 4: Przenieś nasiona na ręcznik papierowy używając do tego metalowej pęsety, aby wydobyć zdrowe pestki ze szklanki. Następnie umieść go na ręcznikach papierowych. Rozłóż nasiona równomiernie na arkuszach. Następnie delikatnie połóż dwa arkusze ręcznika papierowego na wierzchu. Zachowaj przy tym szczególną ostrożność by nie przeszkadzać im w rozwoju. Wlej pozostały roztwór, aby zwilżyć dwa nowo dodane ręczniki papierowe.

Krok 5: Tak przygotowane nasiona muszą być przechowywane odpowiedniej lokalizacji. Musisz chronić je z dala od światła zwłaszcza słonecznego, ale ogólnie muszą być w całkowicie ciepłym miejscu. Optymalna temperatura to około (24°C) do (27°C) a wilgotność względna powinna wynosić około 70%. Więc jak podpowiadają hodowcy fajnym miejcie może okazać się szafka łazienkowa. Jeżeli jednak mieszkasz w chłodniejszych regionach, być może będziesz musiał użyć poduszki grzewczej, aby nasiona były wystarczająco ciepłe.

Krok 6: Na tym etapie pozostaje tylko obserwować nasiona marihuany i czekać, aż pojawi się korzeń korzonkowy. Powinny pojawić się od dwóch do pięciu dni. Jednak starsze i mniej zdrowe nasiona mogą potrzebować tygodnia lub więcej, aby wykiełkować. Należy jednak co kilka godzin monitorować, czy łóżko z ręczników papierowych jest nadal wilgotne. Jeśli nie, użyj ręcznej butelki z rozpylaczem, aby spryskać ją wodą destylowaną. W zależności od temperatury i wilgotności może okazać się częstsze zamgławianie. Musimy w każdym bądź razie pilnować by nasiona oraz tym samym ręcznik był ciągle wilgotny. Ponadto, jeśli to możliwe, śledź i utrzymuj temperaturę i wilgotność na odpowiednim poziomie.

Krok 7: To przygotowanie się do zasiania nasion! W momencie gdy uznamy, że należy usunąć nasiona z ręczników papierowych musimy być w 100% pewni, że korzeń palowy urósł. Jeżeli przeczekasz odpowiedni czas może dojść do sytuacji, że maleńkie korzenie mogą już przylgnąć do materiału, więc każda próba oderwania może powodować usunięcia zalążków z prześcieradeł. Może to skutkować stresem fizycznym, hamującym wzrost rośliny. W końcowej fazie ustaw nasiono tak, aby korzonek lub biały wąs skierowany był w dół. Pomożesz w ten sposób, żeby roślina mogła skierować swoją energię na wzrost zamiast odpowiednio zmieniać pozycję.

Kiełkowanie ma za zadanie aktywować cykl wzrostu marihuany. Bez niego nasiona nie wyrosną na pożądaną przez ciebie roślinę oczekując na gęste pąki i wielopalczastymi liśćmi. Nie trzeba być fenomenem by wiedzieć że umiejętność spowodowania kiełkowania nasion jest umiejętnością, której każdy hodowca marihuany powinien się nauczyć oraz opanować.


1 komentarz

białe kiełki · 17 października 2022 o 13:29

W internetach jest teraz aż za dużo poradników jak kiełkować nasiona marihuany. Większość z nich jest pisana przez ludzi zatrudnionych do robienia tekstów-bełkotu, byle wyłapać pozycję w google. Ten artykuł wydaje się być napisany przez kogoś kto się na tym zna. Krótko ale zwięźle.

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl