Emeryci Używający Konopi Indyjskich w Leczeniu Typowych Schorzeń

Opublikowane przez Oliwia Karczewska w dniu


świeże nasiona marihuany

Badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego School of Medicine przedstawili wnioski, że osoby starsze używają konopi indyjskich przede wszystkim w celach medycznych. Oczywiście mając na celu leczenie typowych schorzeń towarzyszących im w tym wieku, zaczynając od częstych wędrujących bóli, zaburzeń snu, stanów psychiatrycznych, takich jak lęk i depresja.

Wszystkie schorzenia dotykające osoby starsze są niezwykle dokuczliwe więc korzystanie z konopi to dość interesująca alternatywa, aby sobie pomóc. Przykładem tego są przeprowadzone badania, opublikowane w Internecie 7 października 2020 r. W Journal of the American Geriatrics Society, dało dowody temu, że spośród 568 ankietowanych pacjentów 15% używało konopi indyjskich w ostatnich latach co okazało się dość zaskakujące… przynajmniej połowa z tych osób przyznała (zgłosiła), że przyjmuje konopi regularnie przede wszystkim w celu medyczny.

„Ból, bezsenność i niepokój były najczęstszymi przyczynami zażywania konopi indyjskich i, w większości przypadków, pacjenci zgłaszali, że marihuana pomaga rozwiązać te problemy, szczególnie w przypadku bezsenności i bólu” – przedstawił dr Christopher Kaufmann, współautor publikacji doktorant i adiunkt w Zakładzie Geriatrii i Gerontologii na Wydziale Lekarskim UC San Diego.

Wszyscy zebrani pacjenci objęci tą ankietą podczas tego badania oraz obserwowani w klinice Medicine for Seniors Clinic w UC San Diego Health przez okres 10 tygodni. Z ankiety opublikowanej przez naukowców wynika także, że 61 procent pacjentów, którzy używali konopi indyjskich, zaczęło ją zażywać po ukończeniu 60 roku życia.

„Co zaskakujące, odkryliśmy, że prawie trzy piąte użytkowników konopi po raz pierwszy zgłosiło używanie konopi jako osoby starsze. Osoby te stanowiły wyjątkową grupę w porównaniu z osobami, które używały konopi w przeszłości” -przedstawił Kevin Yang, współautor student trzeciego roku medycyny na UC San Diego.

„Nowi użytkownicy byli bardziej skłonni do używania konopi indyjskich ze względów medycznych niż rekreacyjnych. Drogi zażywania konopi indyjskich różniły się również, ponieważ nowi użytkownicy częściej stosowali ją miejscowo jako balsam, niż paląc lub spożywając ją jako produkty spożywcze. aby poinformować lekarza o używaniu konopi indyjskich, co odzwierciedla fakt, że używanie konopi nie jest już tak stygmatyzowane jak wcześniej ”.

Przez wzgląd na sytuację panujących czasów a tym bardziej biorąc pod uwagę wzrost dostępności produktów zawierających wyłącznie CBD, który jest kannabinoidem niepsychoaktywnym i wpływającym korzystnie na nasz organizm. Natomiast w przeciwieństwie do produktów zawierających THC, który juz posiada właściwości odurzające lecz mimo wszystko naukowcy stwierdzili, że jest możliwe, iż przyszłe badania będą nadal dokumentować większa ilość starszych osób zażywających konopie indyjskie lub wszystkie inne produkty na ich bazie.

„Odkrycia pokazują, że personel kliniczny powinien zdawać sobie sprawę z używania konopi indyjskich przez seniorów i zyskać świadomość zarówno korzyści, jak i zagrożeń związanych z używaniem konopi indyjskich w populacji pacjentów” – powiedziała Alison Moore, naczelna autorka i szefowa oddziału Geriatrii na Wydziale Lekarskim w UC San Diego School of Medicine. „Biorąc pod uwagę powszechność używania konopi indyjskich, może być ważne, aby uwzględnić poparte dowodami informacje na temat używania konopi indyjskich w szkole medycznej i używać pytań przesiewowych dotyczących konopi jako regularnej części wizyt w klinice”.

Wyraźnie widać niekończące pragnienie by poznać jak ta niezwykła rośnie działa a tym bardziej wpływa na organizm człowiek, więc zapowiedziano, że przyszłe badania kontrolowane przez naukowców tych że są w dalszym ciągu konieczne, aby lepiej zrozumieć skuteczność i bezpieczeństwo różnych formuł konopi indyjskich w leczeniu typowych chorób u osób starszych, zarówno w celu maksymalizacji korzyści, jak i minimalizacji szkód.

„Wydaje się, że konopie indyjskie mają potencjał, ale potrzebujemy więcej badań opartych na dowodach. Chcemy dowiedzieć się, jak marihuana wypada w porównaniu z obecnie dostępnymi lekami. Czy marihuana może być bezpieczniejszą alternatywą dla terapii, takich jak opioidy i benzodiazepiny? Czy marihuana może pomóc zmniejszyć jednoczesne stosowanie wielu leków u osób starszych? Chcemy dowiedzieć się, jakie schorzenia konopie są najskuteczniejsze w leczeniu. Tylko wtedy możemy lepiej doradzać starszym dorosłym w zakresie używania konopi indyjskich” – powiedział Kaufmann.

Za każdym razem, kiedy poruszany jest temat marihuany, tysiące dni, miesiące i lat przeprowadzanych badań pod ich kontem pokazały jaki mają ogromy wpływ na ludzki organizm. Każda jedna wieść ze świata pokazuje duży potencjał rośliny, niestety wiele nieznanego przed nami i musimy czekać na kolejne informacje.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl