Czy Znajdziemy w Biblii Wzmianki o Marihuanie?

Opublikowane przez Oliwia Karczewska w dniu


świeże nasiona marihuany

Jak mówi Księga Rodzaju 9:3 – Każda rzecz, która żyje, będzie dla Ciebie pokarmem. A kiedy daję Ci zielone rośliny, oddaję Ci wszystko.

Wyobraź sobie, że masz przed sobą dziesięcioosobową grupę ludzi i pytasz ich co uważają na temat konopi indyjskiej. Jak sądzę odpowiedź na to pytanie będzie niezwykle zróżnicowana. Wszyscy przecież wiemy jakie budzą w nas emocje, tym bardziej że marihuana ciągle jest w centrum zainteresowania zyskując coraz to większą popularność. A widać to oczywiście poprzez powszechne akceptowanie zróżnicowanej grupy, która zaczyna dyskutować o owej roślinie.

Zważywszy na historię rośliny konopi, która to sięga ok. 5000 lat p.n.e. wydawało by się, że ludzie dyskutują obecnie o roli tej rośliny w Biblii. Ale czy Jezus palił zioło? Zdanie wśród grup religijnych są w tej sprawie dość podzielone i żeby było jasne, na dzień dzisiejszy nie ma żadnych dowodów potwierdzających takie twierdzenie!

Mimo wszystko, są religie które otwarcie popierają konopie indyjskie na przykład jedną z nich prawdopodobnie najbardziej znaną jest religia Rastafarian. Fajnie było by wiedzieć co Biblia mówi o roślinie. W tym artykule przyjrzymy się, co najsłynniejsza książka na świecie ma do powiedzenia na temat najbardziej kontrowersyjnej rośliny w historii, a jeśli w rzeczywistości marihuana była kiedykolwiek wyraźnie wspomniana w Biblii.

Marihuana i chrześcijaństwo

Ciekawostką jest, że Biblia ani razu nie wspomniała konkretnie do słowa „konopie indyjskie” i że jedyną otwartą substancją jest w rzeczywistości alkohol. Jednak komunikaty o odurzeniu mogą czasami być sprzeczne w różnych odczytach, ogólne przesłanie jest takie, że każdy rodzaj substancji odurzającej jest grzeszny.

Powstałe zamieszanie w interpretacji Biblii doprowadziło do podzielenia opinii na przestrzeni lat, a tym bardziej, że zdobywa coraz to większą akceptację wśród ludzi. Pytanie nasuwa się jedno skąd takie zainteresowanie? A jest tak ponieważ większość populacji USA jest chrześcijanami a marihuana została tam zalegalizowana prawie że we wszystkich stanach na dzień dzisiejszy.

Bądź co bądź, ale Biblia nie porusza otwarcie tematu marihuany, często wspomina się o „konopie”! Ciekawostką okazuje się jednak to że świetnie znany bosm Kaneh, który był kluczowym składnikiem oleju namaszczającego, którego Jezus używał do uzdrawiania mas, był podobno pierwszym znanym terminem dla konopi; Słowo „kan” oznacza trzcinę lub konopie, a „bosm” oznacza aromatyczny.

Należało by, zadać dość nurtujące pytanie zresztą jak kolejne jakie jest prawdopodobieństwo używania konopi w czasach biblijnych? Myśląc, na chłopski rozum jest to bardzo prawdopodobne!
Tym bardziej kiedy weźmiemy pod uwagę, że roślina konopi istnieje od tysięcy lat ale mało tego była również wykorzystywana spożywczo, więc sensowne jest myśleć, aby ci, którzy napisali Biblię, byli dobrze świadomi tej rośliny i jej skutków.Kiedy więc widzimy częstotliwość słowa konopie w całej Biblii, ma sens, dlaczego tak wielu dochodzi do wniosku, że marihuana została stworzona przez samego Boga. Również rośliny i ich uprawa do użytku przez ludzi są wyraźnie wymienione we wszystkich następujących fragmentach: Księga Rodzaju (1:12, 29-31), Ezechiel (34:29) i Objawienie (22:1-2).

Niezależnie od wszystkich tych jakże ciekawych argumentów przemawiających za marihuaną jako świętym kwiatem, pozostają w dalszym ciągu równie mocne argumenty przeciwko niej. Duża część osób wierzących jest zdania że podobnie jak konopie indyjskie, szkodliwe narkotyki świata zostały stworzone przez Boga. Ale jak twierdzą nie oznacza, że są one życzeniem Boga, abyśmy je skonsumowali. W całym Starym i Nowym Testamencie jest bardzo jasno podkreślone, iż pijaństwo i odurzenie jest zabronione, potwierdzając wszelkie argumenty dotyczące także marihuany.

Pojawiają się głosy, że teksty duchowe pokazują, że Jezus faktycznie używał konopi indyjskich i był nawet postrzegany jako pierwszy w historii aktywista marihuany, który rozpowszechniał wiedzę o ziołach za pomocą swojego leczniczego oleju. Natomiast, w ostateczności nigdy nie będziemy w stanie potwierdzić prawdy w 100 procentach bez jasnych, twardych dowodów.

Podsumowanie

Biorąc na pierwszy plan konopie indyjskie i Biblię,tak naprawdę nie znajdziemy prawdziwej odpowiedzi. Starożytne pisma święte są całkowicie otwarte na interpretację. Lecz, jest przeświadczenie, w kierunku mocnych argumentów przedmówców za konopiami i ich używaniem w czasach biblijnych.

Na sam koniec, tak jak apostoł Marek napisał w Ewangelii Marka 6:13, nacieranie Świętą Rośliną oznaczało „otrzymanie boskiej wiedzy”. Nie mogliśmy się bardziej zgodzić!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl