Co Możesz zrobić, by Wydobyć Naturalny Mechanizm Obronny w Uprawie Konopi Część 2

Opublikowane przez Oliwia Karczewska w dniu


świeże nasiona marihuany

Podczas uprawy konopi, początkujący hodowcy bardzo często stają przed decyzjami, które niełatwo jest rozwiązać, chcąc uzyskać zdrowe i obfite plony. By, jednak pozyskać jak najlepszej jakości zioło, należy stosować odpowiednie metody pielęgnacji roślin od samego wykiełkowania, co nie jest prostym zadaniem.

W pierwszej części postanowiliśmy wprowadzić naszych czytelników do poznania niezwykle ważnych informacji, czyli jak jest zbudowana roślina konopi oraz odżywianie, światło i powietrze do prawidłowego wzrostu roślin. W poniższym, artykule opiszemy kolejne metody do których warto się odnieść podczas uprawy konopi.

Szkodniki

Dostanie się nie chcianych gości w postaci szkodników do naszej uprawy może stanowić nie lada problem. Szkody jakie mogą zrobić często jest ciężko odwrócić. Zjadając liście czy zakłócając dostarczanie składników odżywczych a co gorsza hamując wzrost roślin. Hodowcy z wieloletnim doświadczeniem odradzają w takiej sytuacji stosowanie ostrych środków chemicznych by je zwalczyć. Wszystkie obawy są oczywiście poparte tym, że wpłynie to zupełnie odwrotnie na nasze plony końcowe, uszkadzając je nieodwracalnie. Tym bardziej, że możemy zrobić to wzmacniając naturalną obronę rośliny przed szkodnikami. Zaliczmy do tego roztocza, mszyce, gąsienice i chrząszcze. Przekazem hodowców jest także zadbanie o sterylizowaną glebę z uwagi na uniknięcie przeniesienia z podłoża jaja larw i szkodników.

Ale uwaga, uprawa rosnąca na zewnątrz ma swoich sprzymierzeńców broniących konopie przed szkodnikami w odróżnieniu od uprawy w pomieszczeniu, gdyż tam mają idealne środowisko do rozmnażania. Jeśli chcemy uniknąć skażonej ziemi wystarczy, że wsypiesz ją na blaszkę i wsadzisz do piekarnika na około 40 minut po czym wyjmij. Tak wykonany proces powinien zabić roztocza lub inne szkodniki żyjące w glebie.

Natomiast, to nie wszystko, ponieważ możemy zastosować olejk neem bądź nadtlenek. Jednakże olejek neem jest rekomendowanym środkiem przez wielu ekspertów dlatego, że bardzo dobrze współpracuje z roślinami i jest nietoksyczny dla ludzi co jest dużym plusem. Lecz, to nie wszystko owy olejek ku naszemu zaskoczeniu może pomóc wzmocnić wrodzoną obronę rośliny.

Ale, co jeszcze możemy zrobić dla naszych ulubieńców by rosły zdrowo? Wystarczy, że posadzimy je w naturalnym środowisku w obecności innych gatunków, takich jak pelargonie lub czosnek. Biorąc pod uwagę, że wyszczególnione rośliny są wyjątkowo szkodliwe dla niektórych szkodników i w tym układzie przypominając naturalny symbiotyczny mechanizm obronny, jakie marihuana posiada wolności.

Postaw na inny gatunek owadów

Rozwiązaniem na problem ze szkodnikami, mogą okazać się znane każdemu biedronki i modliszki, które są przydatne dla roślin konopi uprawianej na zewnątrz. W żaden sposób nie szkodząc ludziom czy zwierzętom domowym a wręcz pożerając całe mnóstwo owadów, które atakują szczepy marihuany.

Są także inne gatunki, takie jak żaby, żółwie i ptaki, mogą pomóc w niekontrolowanym problemie ze szkodnikami.

Podstawa to kontrola

Pamiętaj, że żółte liście z różnego rodzaju przebarwieniami i wywiniętymi końcami dają ci znać o chorobach, inwazji szkodników lub niedoboru witamin. Najlepiej pozostawić przebarwione liście w spokoju, dopóki nie wyśledzisz przyczyny problemu. Gdy już to osiągniesz, miej oko na sprawę, aż zniknie. Następnie ostrożnie odetnij przebarwione liście. Odcięcie zdrowej tkanki może uszkodzić i wstrząsnąć rośliną.

Rozważ uprawę szczepu o wysokiej zawartości THC

Zastosowanie wszystkich wymienionych metod może bardzo pomóc naszym rośliną, lecz musisz wiedzieć również, iż THC działa jako jedna z najwyższych form naturalnej obrony konopi. Dlatego, też mądry hodowca by wspomóc swoja uprawę jeszcze bardziej posadzi silną genetycznie odmianę.

Decyzja o posadzeniu odmiany o wysokiej zawartości THC z pewnością okaże się opłacalna od samego początku, gdy pojawi się w ziemi może zacząć działać cuda. A dlaczego? THC działa jak naturalny środek odstraszający na różne problemy spotykane na jej drodze.

Odmiany takie jak Blue Dream są proste w uprawie i mogą pochwalić się poziomem THC do 24%. Wysokie stężenie THC może pomóc roślinie konopi w powstrzymywaniu owadów, zwalczaniu chorób i zapewnianiu jej prawidłowego rozwoju.

Podsumowanie

Konsumenci powinni jednak mieć świadomość i liczyć się z tym, że podjęcie się tego zadania może wiązać się z pewnymi wyzwaniami. I nie podlega tu żadnym wątpliwością, że wiele z tych wyzwań może obejmować bariery dla wzrostu i bezpieczeństwa rośliny.

Są na to jednak sposoby w postaci środków i technik zapobiegawczych, które mogą znacznie zwiększyć szanse na obwite i zdrowe zbiory. Te proste kroki mogą wzmocnić naturalną obronę rośliny i zwiększyć jej zdolność do obrony przed atakiem szkodników i chorobami.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl