Co Możesz Zrobić, by Wydobyć Naturalny Mechanizm Obronny w Uprawie Konopi Część 1

Opublikowane przez Oliwia Karczewska w dniu


świeże nasiona marihuany

Jak wiadomo głównym celem każdego, kto decyduje się na uprawę marihuany jest końcowe zbiory. Cały proces hodowli nie jest tak prosty jakby się wydawało, ponieważ konopie indyjskie muszą zmagać się z wieloma przeciwnościami postawionymi na ich drodze. Szkodniki czy spalanie składników odżywczych to jedynie dwa przykłady z wielu czynników, które mogą zaszkodzić w uzyskaniu zdrowych roślin konopi.

Zatem co możesz zrobić jako hodowca by wyhodować zdrowe rośliny z wyższą wydajnością i uzyskaniem najwyższego poziomu THC, terpenów i fitochemikaliów. Czytając wskazówki dotyczące uprawy, każdy początkujący z pewnością poczuje się przytłoczony, ale bez obaw jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, żeby zapewnić dobre samopoczucie swoim sadzonką. Wykorzystując wymienione porady możesz osiągnąć sukces.

Budowa Konopi

Nim zaczniesz przygodę z uprawą marihuany bardzo ważne jest zrozumienie, dlaczego poniższe techniki będą ci pomocne musisz wiedzieć jak jest zbudowana roślina konopi. Do rzeczy, roślina konopi może być męska, żeńska lub hermafrodytami. My prości ludzie dążymy do hodowania odmiany żeńskiej by ja palić. Rośliny żeńskie zawierają kilka części niezbędnych do wzrostu, w tym trichomy, które wytwarzają lepką, cukrową powłokę typową dla większości odmian. Kwiaty składają się również ze słupków, które są przyczepione do małych liści lub skupisk zwanych przylistkami.

Z kolei, hermafrodyty mają zarówno żeńskie, jak i męskie narządy płciowe, co pozwala na samozapylenie. Lecz, nam zwyczajnym hodowca nie jest to do niczego potrzebna a wręcz przeciwnie nie chcielibyśmy takiej sytuacji. Hodowcy często posługują się nimi w celu wykorzystania ścinek do tworzenia klonów lub feminizowanych nasion hybryd.

Duża ilość żeńskich odmian konopi ma duże, wachlarze liście. Liście zapewniają roślinie przestrzeń do pozyskiwania światła słonecznego do fotosyntezy. Fotosynteza odżywia roślinę i dostarcza składników niezbędnych do wzrostu. Przeważnie, usuwa się te liście z rośliny przed przetwarzaniem. W przeciwieństwie do liści wachlarzowych, liście cukrowe pochodzą z coli rośliny konopi. Colas to system ciasno splecionych pąków, które rosną wzdłuż szczytu rośliny i wokół dolnych gałęzi. Liście cukrowe zawierają wysoki poziom włosków.

Łodyga rośliny podtrzymuje całą strukturę i działa jako system transportu składników odżywczych i innych substancji. Pozwala również roślinie uzyskać potrzebne światło słoneczne. Korzenie wystają z łodygi i pomagają transportować wodę z gleby i wypłukiwać produkty uboczne odpadów.

Wiedz, że jesteś w stanie utrzymać roślinę konopi w zdrowiu a wystarczysz, że wykorzystasz ich naturalną obronę. Poniższe sposoby i zaangażowanie w te techniki z pewnością pozwolą roślinie zwiększyć wchłanianie składników odżywczych, pobieranie światła słonecznego i zapobiega szkodnikom.

Odżywianie

Odżywianie jest jedną z najważniejszych czynników uprawy konopi by mogły rosnąć zdrowo wykorzystując wszystkie składniki odżywcze. Za mała ilość składników odżywczych w podłożach, takich jak gleba, może spowodować, że roślina będzie chorowita i będzie źle się rozwijać. Odpowiednio przygotowana gleba musi zawierać równowagę azotu, fosforu i potasu. Oprócz tego gleba powinna mieć dogodną równowagę pH odpowiadająca 6-7. Czasami bywa tak, że składniki odżywcze są obecne, roślina konopi może nie być w stanie ich użyć z powodu blokady składników odżywczych. Ten stan jest wynikiem równowagi pH, która jest zbyt wysoka lub zbyt niska. Nie zwalnia nas z obowiązku pamiętać o o odmianie i środowisku, w którym zwykle rosną. Niektóre szczepy dobrze radzą sobie w lekko kwaśnych glebach.

Światło i powietrze

Istotne jest by zwrócić szczególną uwagę jaka posiadamy odmianę a następnie codziennie zapewniać określoną ilość światła. Ten fotoperiod umożliwia roślinie syntezę potrzebnych chemikaliów poprzez fotosyntezę dla funkcji pokarmowych i fizjologicznych. Przydatna metodą a zresztą bardzo często praktykowaną metodą równowagi światła i powietrza przez hodowców jest jej właściwe przycinanie. Wykonując tą czynność jesteś w stanie zapewnić wszystkim roślinom miejsce na równy udział zasobów.

W tej części poznaliśmy budowę konopi oraz częściowe techniki na utrzymanie rośliny konopi w zdrowiu. Niezwykle ważne do życia roślin, odżywianie, światło i powietrze. W drugiej części wyszczególnimy równie ważne sposoby, które musisz poznać i wprowadzić do swojej uprawy.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl