Choroby Konopi – Biały Mącznik Prawdziwy

Opublikowane przez Oliwia Karczewska w dniu


świeże nasiona marihuany

Podejmując się uprawy konopi indyjskiej wiedz że traktuje się je jak każdą jedną roślinę. I jak każda roślina, może zachorować zatem oznaczać może kłopoty zarówno dla rośliny, jak i dla hodowcy marihuany. Jeśli już dojrzejesz do decyzji że założysz swój ogród marihuany, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę następujące choroby konopi którymi to należy zająć się tak szybko, jak to możliwe, aby zapewnić życie i jakość swoich plonów.

Na wstępie opiszemy co to jest właściwie biały mączniak prawdziwy?
Biały mączniak prawdziwy można łatwo wychwycić poprzez występujące białe plamy na liściach roślin konopi. Wszystkie widoczne liście są pokryte kurzem i okrągłymi plamami białego proszku, które mocno przypominają mąkę. Powszechnie znana także jako biała, sproszkowana pleśń, jest to spowodowane niekontrolowanym wzrostem grzybów, które mogą łatwo uszkodzić rośliny konopi, lecz bez obaw można je łatwo naprawić. Pamiętaj że jeśli nie załatwisz tego rodzaju choroby na wczesnym etapie ich rozwoju, może to zmienić twoją hodowlę w klęskę i zrujnować całe zbiory.

Ogólne informacje na temat białego mączniaka prawdziwego
Biały mączniak prawdziwy jest widziany jako białe okrągłe plamy na liściach, które wyglądają jak mąka. Pojawiają się bez ostrzeżenia i mogą rozprzestrzeniać się na inne liście i pąki, powodując, że pąki gniją i w żadnym wypadku nie nadają się do użytku. Ta wstrętna choroba może rozwijać się łatwo i nieoczekiwanie, tak jak mogą mieć nawet najbardziej doświadczeni hodowcy marihuany. Ale dzięki odpowiednim środkom ostrożności możesz zapobiec tej chorobie na swojej plantacji i uszkodzić rośliny konopi. Na szczęście jest to łatwe do wykrycia i rozwiązania dzięki kilku rozwiązaniom, które są do Twojej dyspozycji.

Początek białego mączniaka prawdziwego
Początki mogą się wydawać łatwe, ale niestety tak nam się tylko wydawać więc należy być w pogotowi ponieważ istnieje wiele powodów, dla których może rozwinąć się biały mączniak prawdziwy. Bez obaw można to dość łatwo rozwiązać dzięki ostrożnemu zarządzaniu. Oto niektóre z przyczyn białego mączniaka prawdziwego na naszych roślin konopi.

Słaba wentylacja
Jednym z powodów, dla którego może rozwinąć się biały mączniak prawdziwy, jest niski przepływ powietrza. Zapewni to grzybowi przestrzeń do rozwoju i przetrwania, osiadając na twoich roślinach i uszkadzając je z czasem. Zapewnij odpowiednią wentylację swoim roślinom, ponieważ nawet mały wentylator może zmniejszyć ryzyko rozwoju tej choroby.

Biały mączniak prawdziwy może przenosić się z liścia na liść, przez co będą bardziej podatne na kurczenie się… Szczególnie liściaste rośliny z dużą ilością nowego wzrostu wegetatywnego są szczególnie podatne, ponieważ często ich liście są zgniecione, gdy próbują sięgnąć w kierunku światła. W takiej sytuacji trzeba zapobiegać tej infestacji, pamiętaj o usunięciu liści dotkniętych tym grzybem. Musimy dostosować odpowiedni odstępy między roślinami konopi, aby zapobiec dalszemu rozwojowi tej choroby.

Wysoka wilgotność
Większość hodowców roślin wie, że wilgotność jest podstawą do wyhodowania zdrowych konopi z dużymi i pięknymi pąkami. Jednak niekontrolowana wilgotność może przyciągnąć rozwój grzyba i spowodować rozwój białego mączniaka prawdziwego. Staje się to problemem na wczesnych etapach uprawy konopi, ponieważ do ich wzrostu potrzebna jest wilgoć. Jednak uprawa marihuany w kontrolowanym obszarze o kontrolowanej wilgotności, takiej jak rosną boxy i namioty, wydaje się być skutecznym sposobem zapobiegania tego typu chorobom, a także innym chorobom konopi.

Jak pozbyć się problemu z mącznikiem?
W chwili kiedy naprawdę szybko zareagujesz i zostanie wcześnie wyłapany problem, możesz usunąć wszystkie ślady pleśni bez szkody dla swoich roślin.
Na rynku znajdziesz wiele produktów i domowych sposobów, których ludzie używają do pozbycia się tego rodzaju grzyba. Do skutecznych zabiegów można śmiało zaliczyć:

Mleko (stosunek mleka do wody 1: 9),
Soda oczyszczona (2 łyżki na galon wody),
Neem Oil (4 łyżeczki na galon wody),
Nadtlenek wodoru (1 łyżeczka 35% H2O2 na galon wody),

Prostym sposobem możesz polepszyć jakość swoich roślin, usuwając białą pleśń z liści. Należy wziąć czystą wodę (może być z kranu) i ręcznik papierowy. Namocz ręcznik a następnie przystąp do wycierania liści pamiętaj rób to uważnie oraz bardzo delikatnie by nie popchnąć żadnych liści z zarodnikami. Dlaczego robimy to mokrym ręcznikiem? To proste użycie mokrego ręcznika sprawi że więcej zarodników przyklei się do papieru pozbawiając możliwości unoszenia się ich w powietrzu.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl