Charakterystyka Roślin Konopnych część 2

Opublikowane przez Oliwia Karczewska w dniu


świeże nasiona marihuany

Wbrew pozorom wiemy dość sporo na temat konopi indyjskiej, wiedza w ostatnim czasie bardzo się poszerzyła więc, aby zacząć hodować te rośliny warto zapoznać się z budową tych roślin a tym samym z dalszą częścią naszego artykułu. Poprzednio opisaliśmy porządki ich powstawania czyli korzeni po liście zarodkowe oraz główna łodyga. Jeśli nie czytałeś części pierwszej naszego artykułu to Zapraszamy: Charakterystyka Roślin Konopnych część 1.

A więc zacznijmy od dużych liści dlaczego są tak istotne? Duże liście rosną systematycznie oczywiście w parach, wyrastając z głównej łodygi. W tym wypadku możemy określić czy dana roślina jest Indicą czy Sativą. Rozpoznajemy ją tak że ciemne, rozległe liście przedstawiają nam Indicę, natomiast jasnozielone, cieńsze i mniejsze to charakterystyczna odmiana Sativy. Z kolei hybrydy są mieszanką dla tych dwóch typów.

Ciekawą a jakże istotną rzeczą jest to, iż duże liście tych roślin, pełnią funkcję paneli słonecznych co więcej przewodzi całe dostępne światło, po to by w środku łyku transportowało energię od czubka po korzenie tejże rośliny. Z powodu tego, że duże liście są wręcz podstawowym elementem podczas procesu fotosyntezy wobec tego nie poleca się ich zbyt krótko przycinać. Pamiętajmy, że w przypadku gdy liście zasłaniają światło, tym pąkom które są niżej możemy się pozbyć w późniejszej fazie kwitnienia.

Czym są kielich i dlaczego są takie ważne? Kielichy to nie wielkie zbiorowisko przypominające kształt łzy, tworzące pąki a liście rosną właśnie między kielichami oraz do około nich. Gołym okiem kielichy są widoczne dopiero kiedy zbliża się koniec fazy kwitnienia, gdy pąki naszej rośliny zaczynają puchnąc po czym są coraz większe. W chwili kiedy pojawi się duży rozkwit cechuje to tylko i wyłącznie niezapylone kwiaty. Podczas, gdy zapylony zostanie słupek, to kielich zostaje zalążnią po czym zmienia swoją funkcje zmienia się w wylęgarka nasiona.

Zdarzają się sytuacje kiedy pąki mogą być mocno twarde w niewielkich pogrupowanych lecz w wielu niedużych kielichów – inne mają większe kielichy i są mniej zbite. Dokładnie mówiąc, większa zwartość cechują odmiany pod porządkowane przez Indicę. Wszak kwiaty klasycznych, czystych odmian Sativa są w wyższym stopniu przewiewne i rozwichrzone.

Poznajmy teraz słupki a nie tak zwane włoski. Czyli tak słupki są jedna z części rośliny konopi, na którą tylko i wyłącznie mówi się potocznie włoski na pąkach. Z uwagi na nie łatwiej rozpoznamy rośliny żeńskie. W chwili kiedy roślina przystępuje do zakwitnięcia, osobniki żeńskie wypuszczą pojedyncze słupki z liści terminalnych, dając nam sygnał do działania. Oprócz tego rozpoznać możemy kiedy w okresie kwitnienia ich kolor zmienia się z białego na pomarańczowo- czerwonoczarny dojrzewania pąka. Owe słupki pełnią funkcję żeńskich organów reprodukcyjnych a także posiadają zalążki. Głównym zadaniem słupków jest wychwytywanie płków mimo tego że są tylko odrostami z kielichów. Należy zawsze zwracać uwagę na nawożenie ponieważ żeńskie rośliny w przypadku gdy tego nie otrzymają w okresie kwitnięcia to ich czołowym zadaniem będzie wówczas wytwarzanie kwiatów. Czego byśmy nie chcieli…

Kończąc opiszemy o żywicy. Wszystkie ładne pąki konopne pokrywają włoski błyszczące, lepkie od warstwy żywicy. Podczas kiedy kwitnie, kielich jednocześnie z przyległymi listkami pokrywają się niedużymi, zagrzybionymi łodyżkami. Podczas kwitnienia ich główki zmieniają kolor z przeźroczystego na biała późniejszym czasie na żółty.

Potocznie nazwane włoski to jest to czego wszyscy oczekujemy…, jest to istotą wszystkiego co daje nam ta szczególna roślina a dokładniej jej mikroskopijne fabryczki kannabinoidów. Haszysz i wszystkie inne zbite koncentraty są wyciągami z włosków.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl