Charakterystyka Roślin Konopnych część 1

Opublikowane przez Oliwia Karczewska w dniu


świeże nasiona marihuany

Zainteresowany użytkownik konopiom indyjską powinien znać od początku do końca jej budowę, w ten sposób pozwoli to pozbyć się wszelkich wątpliwości podczas jej uprawy. Każda zgromadzona informacja może nas przybliżyć do tego, abyśmy byli doskonałymi ogrodnikami. Wbrew pozorom nie wszystko co wydaje nam się takie proste taki jest czy na przykład wiemy co oznacza słowo kielich czy choćby co to jest androgynię (hermafrodytę). Po niżej opiszemy wszystkie części rośliny konopnej, od korzeni aż po kwiaty.

Pierwszą a jakże istotną rzeczą od której powinniśmy zacząć to system korzeniowy, a dlaczego?Ponieważ pod podłożem korzenie wykonują najważniejszą pracę mocując roślinę oraz dostarczając jej wszystkie składniki odżywcze. Z czego się składa system korzeniowy: jednego korzenia palowego odprowadzając od niego szereg wielu mniejszych korzeni do momentu stworzenia włóknistej masy. Czyli tak dokładniej korzenie są częścią układu naczyniowego konopi jak i każdej rośliny . W środku, tkanka drzewna (ksylem) odpowiada za przepompowywanie wody i minerałów z korzeni do innych części rośliny. W zasadzie można to nazwać tak że ksylem jest instalacją wodociągową konopi.

To lecimy dalej kolejną rzeczą pojawiającą się to liście zarodkowe które występują tylko i wyłącznie w roślinach nasiennych. Owe liście powstają podczas embriogenezy, wraz z korzonkiem i merystemami a więc dokładniej jest to pierwszy liść który się pokarze podczas kiełkowania. Wspomniane już liścienia posiadają zielony kolor, gdyż wynika to z obecności chlorofilu, dlatego też te pojawiające się małe listki mogą dokonywać fotosyntezy we wczesnych fazach wzrostu. W krótkim czasie od tego zjawiska pojawiają się pierwsze zestawy konkretnych liści. Wszyscy muszą wiedzieć że konopie to rośliny dwuliścienne oznacza to że w chwili kiełkowania będą miały dwa liście zarodkowe lecz oczywiście nie jest to reguła ponieważ zdarzają się przypadki że nienormalny rozwój prowadzi do pojawienia się 3 a zdarzają się także 4 liścieni.

Podstawą w dalszej części jest główna łodyga, która wyrasta z korzenia dokonując tego, że nasze konopie rosną w pionie. Jasne powinno być dla wszystkich że to ta łodyga jest głównym środkiem przekazu wody oraz wszystkie składników odżywczych, które z kolei przechodzą przez system korzenny. Połączona jest także z łykiem, ale o tym później…` Przyrost wtórny odchodzi z łodygi głównej którą nazywano także liścia terminalnego. Z obu stron głównej łodygi zachodzi zjawisko czyli odgałęzienia wyrastają się z liścia terminalnego dlatego tą odległość pomiędzy nimi nazwano międzywęźlem. Ciekawostka jest że pewne odmiany z przewaga Indicą mają krótsze międzywęźle niż odmiany Sativy. Musimy wspomnieć że bywają sytuacje mutacji po których wyrastają wyrastają nieprawidłowe rozgałęzienia. Mimo wszystko jeśli pozwolimy im żyć mogą dać na m dużo radości choć zdarzają się tacy hodowcy co usuwają je ze swojej hodowli.

W tej chwili jesteśmy na etapie kwitnienia oraz rozróżnianiu roślin pomiędzy męskimi a żeńskimi. Zaczniemy od tego że kolą nazywamy górne pąki które rosną właśnie na żeńskich roślinach. Tu na tym etapie bardzo ważne jest przycinane szczytów albo zastosowanie różnego rodzaju metod które spowodują przyrost dużej liczby pąków. Lecz i tak za najbardziej atrakcyjne uważa się kole. Występujące na łodygach pąki po czym kwiaty opisuje się na terminy szczytów i pąków. Chcąc ustalić czy dana roślina jest płci żeńskiej musisz znaleźć białe włoski które wyraźnie wyrastają z liścia terminalnego.

Pamiętaj, że męskie rośliny zaczynają swój okres kwitnienia 2 tygodnie wcześniej niż żeńskie, nie posiadają pąków. W tej sytuacji wytwarzają one pręciki z pylnikami, w których znajdują się pyłki. Do czasu kiedy nie nie zobaczysz preflowerów nic nie rób dopóki nie zobaczysz białego włoska jeżeli natomiast pojawiły się już kiście, oznacza to, że masz przyjemność z osobnikiem męskim.

Zapraszamy do części drugiej: Charakterystyka Roślin Konopnych część 2.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


marihuana thc i cbd na amsterdamseeds.pl
Copyright © AmsterdamSeeds.pl